zjentek

Kdy už se spojí producent/výrobce se spotřebitelem ve společném lítém boji proti řetězci? Není již nejvyšší čas?

V potravním řetězci nás zatím zdárně likviduje potravinový řetězec. Svorně. Ožebračuje jak výrobce, tak spotřebitele. A nejen lidské bytosti, ale také krajinu. Kdy již i méně intelektuálně zdatní jedinci tyto skutečnosti pochopí a přizpůsobí své chování pudům sebezáchovy? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Taková doba nenastane. Peníze vyhrávají.

Další odpovědi
Disraeli

Není. Nemáš zač.

da ny

Je pozdě…
Toho bohdá, v tomto zřízení nebude……

Konkurence zlikvidována.
Malé kamenné obchody sotva obstojí (podporované obcemi).
Malí producenti (maso, pečivo, někteří regionální farmáři aj.), si často prodávají, své drahé (výjimečně levnější) produkty sami.
Velkovýroba potřebuje velkoprodejce.
U nás jsou nejlevnější Vietnamci.
Zeleninu, ovoce přivezou z Německa. Papriky, maliny, borůvky, mají levnější, než supermarkety, Část o polovinu, nebo o 20 – 30 Kč na kilogramu.
Šunka balená, 100 g, 90 – 95 % masa (krůtí, kuřecí, vepřové, asi 5 druhů), stojí u Vietnamců 26 – 29 Kč. Ve 4 „cizích“ supermarketech i v JIP, NE/ZAPLATÍM od 35, do 40 Kč!!!
Stejné balení, stejná značka/výrobce.
Lipánek, je o 5 Kč levnější, než v rakouském řetězci.
Atd. atp. 😉
Energie a mzdy zaměstnancům (berou více než úředníci a zdravotníci s VŠ, ale také se často nadřou…, než to všechno doplní, umyjí a u pokladen, také řehole) se musí zaplatit a ZISK musí být, co nejvyšší!!!
Supermarkety jsou ve svých budovách.
Vietnamci platí za pronájem (budovy města). Někteří jsou v obchodě 10 – 12 hodin, 6 – 7 dní v týdnu. Jinde se střídají, po dnech či několika hodinách.

zjentek

Drape přece pokud se spojí produkce/výroba přímo se spotřebitelem, tak obě strany vytěží více. Peníze tedy vyhrají víc 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ + bratrsky rozdělený veškerý zisk řetězce, anebo pěkně půl na půl. (;

Drap

Teoreticky to tak je. Prakticky však řetězce vítězí. Řetězce/ zvláště u nás, kde je jich nadbytek, dokáží prodat celou produkci výrobce, nikdo jiný to neumí. Díky tomuto postavení, dokáží i u výrobců stáhnout cenu od výrobce co nejníže a s patřičným ziskem prodat a ten si celý nechat. Kromě toho, daně u nás neplatí, ale převádějí daně do svých původních států. Takže nejen spotřebitel, ale i stát na tom jsou škodní.