nyjono

Kdy stříhat (sekat) pivoňky?

Známá se toho nemůže dopídit.
Většinou se píše o tom, jak hluboko zasadit a jak je chránit přes zimu.
Díky za vaše osvědčené rady.

Nejlepší odpověď
annas

Na podzim, až začnou zasychat, žloutnout

"Co s pivoňkami na podzim

Dřevité pivoňky nechte, bylinné odřízněte

dřevité pivoňky – před zimou pouze uklidíme opadané suché listy, případně můžeme odstranit vadnoucí a suché větve
bylinné pivoňky – nadzemní část bylinných druhů odstraňujeme až po dokonalém seschnutí. Jedině tak budou mít živiny možnost se vrátit zpět do hlízovitých kořenů. Výhony odstřihujeme těsně nad zemí. Tímto zákrokem předcházíme napadení rostlin houbovými chorobami. Méně zastánců má praxe na podzim listy pouze svázat a odstranit je až na jaře" atd.

https://www.zahrada-centrum.cz/clan­ky/nahled/506-co-s-pivonkami-na-podzim