Avatar uživatele
Pokročilý

Kdy se soulož začala provozovat jako "zábava" ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Od Adama s Evou :o)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bereme-li sex jako zábavu, určitě to nebylo od prvopočátku. Je rozdíl mezi zábavou, uspokojováním potřeba a rozmnožováním ....

Domnívám se, že u nás až pro r. 1989, kdy vznikl slogan: "Sex je zábava chudých, bohatí hrají golf,, se začal sex brát jako zábava, tedy nikoliv jako způsob uspokojení či plození dětí, ale jako pobavení. Ve světě dřív, v souvislosti s květinovými dětmi, jak zmiňuje IceT.

Jinak sex je na třetím místě je překvapivým v anketě o tom, co lidem dělá radost. Nejvíc si lidé cenili spánek, po něm peníze a teprve pak sex.

Dnes opravdu mnoho lidí považuje sex pouze za požitek, za jakýsi druh zábavy. Slýcháme, že se lidé v dnešní době nemilují proto, že mají „jiné možnosti vyžití“. V minulosti to souviselo v souvislosti s náboženstvím byl sex (mimo plození dítěte) l považován za hřích. Určitě nešlo o zábavu.

Na netu se setkáváme se slovy sex na jednu noc. Dívka je na diskotéce a náramně se baví, je maličko připitá. Začne se kolem ní motat neznámý kluk, tak 17, 18 let.. a ..

Proč většina bere sex jako automatickou věc, tedy opravdu jako zábavvu, bez ohledu na to, zda se někomu navzájem líbí Považuji sex za intimní záležitost, a neměl by se brát takhle „levně“.

Takže v určitém období byl sex třeba výdělkem, zda prostitutky braly jako zábavu nebo zdroje obživy, těžko říct.


Avatar uživatele
Zlatý

myslím,že v období 60tých let,v období květinových dětí,kdy se slova mír a láska,tedy hlavně ta láska začala přejmenovávat na sex.
Doplňuji:
jak se sex provozoval v 19 století
http://www.ahaonline.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

záleží na tom co myslíš tou zábavou, protože zábava ( v určitém smyslu slova) je to velmi často, téměř pro každého. Jestli myslíš nějaký konkrétní význam slova zábava, tak to doplň. Taky doplň jestli myslíš kdy začala v této době, nebo kdy to vůbec někoho napadlo v minulosti


Avatar uživatele
Pokročilý

Souhlasím s názorem že se tak děje obrazně řečeno od Adama a Evy :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

annas- obecně uznávanou zábavou samozřejmě už v dějinách sex byl jistě mnohokrát. Na mě to působí tak, že to bylo vždy na vrcholu nějaké společnosti, těsně před tím, než se rozpadla ;).
jestli neva tak se k tomu so píšeš vyjádřím (jako laik)
Co se vlastně stalo po roce 89? Jen k nám dorazily drogy, začali jsme mít pocit, že jsme američani a k tomu už nějakou dobu byla možnost nechat si naordinovat pilulkovou antikoncepci. Když pak obliba takového sexu překročila určitou mez, stal se z něj sex běžný. Je samozřejmě pravda, že toto nové pojetí sexu fyzicky vytlačilo předchozí pojetí. Nedá se ale říct, že by sex nebyl zábavou vždy. Jen se vždy jedná o trochu odlišný druh zábavy. Pro prostitutky to asi vyloženě zábava nebyla nikdy- v práci to má každý takové jaké si to udělá ;), ale pro jejich zákazníky to byla zábava asi vždy ;)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Je třeba vycházet z toho, jaký je rozdíl mezi sexem a zábavou.

Bavím se třeba u kolotoče, na nějakém filmu, mám koníčka... za jakých okolností se sex stane koníčkem? Domnívám se, že jednou možností je to, když je sex bez lásky a psychického souznění ...

Zábavou je rovněž sex -náctiletých - sex na jednu noc ... získat co nejvíce "skalpů".

Sex jako zábava je branou k egoismu
http://www.spolcs.cz/…

Kvalita společenského života se odvíjí i od toho, jak stabilní budou rodiny. Sex jako zábava, dostupná prostřednictvím opěvované antikoncepce, je ovšem branou k egoismu, nevůli k oběti a neschopnosti navazovat trvalé intimní vztahy, otevřené k předávání daru života. Antikoncepční mentalita, vštěpovaná do myslí dětí od jejich nejútlejšího věku, má již dnes velmi neblahé následky. Častá nevěra, nárůst rozvodovosti, experimentující mládež v duchu „nevaž se, odvaž se“. A protože platí, že vše souvisí se vším, tak až dnešní pokrokové generace budou naříkat nad tím, že vzhledem k dramatickému poklesu natality není na důchody a dcery vysloužilých feministek musí nosit burky, třeba se těm křesťanským reakcionářům z doby temna alespoň dodatečně v duchu omluví.

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

sex se ti stane koníčkem v momentě, kdy je pro tebe sex důležitější než vztah. Evidentní je, že tento populární přístup k sexu má i své stinné stránky a s tím se budou jeho vyznavači muset vyrovnat ;)

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

iceT- jen doplním, že v tom co popisuješ se potkávají dva faktory. První- užívání drog a druhý-vznik a zavedení pilulkové antikoncepce

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.