Kepler

Kdy se podle vás nevyplatí mluvit pravdu? Uveďte příklad z vlastní zkušenosti!

„Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.“ (Paganini)

Nejlepší odpověď
dubraro

Na tuto otázku exaktně odpověděl již před lety Dr. Plzák. Mně nezbývá, než mu dát za pravdu.

Další odpovědi
ivzez

Neznám situaci, kdy by se nevyplatilo říkat/mluvit pravdu.

Ale párkrát jsem se setkala s tím, že mi někdo nevěřil.
Dokud se „nevzpamatoval“, nemělo smysl mu nic říkat.
___

OT:
Pěkný obrázek!!

Drap

Třeba na otázku : Kdy jsem přišel domů, nebo v kolik jsem vstával.

luckykubrt

Pravda se vyplatí vždycky. Asi jsem bláznivé filozofické dítě. :D Ale já to tak mám naučené od Jehovy Boha. Jehova Bůh nemá rád lhaní, protože první lež pochází od jeho nepřítele, který svedl Adama s Evou. Ježíš se vyjádřil, že satan ďábel je lhář a zabiják, který nestál pevně pravdě. Takže bych doplnil, že pravdu ještě říkají svědkové Jehovovi. 😉

Mc Merkurion

… lhát se nemá !!!!!!!
… ale někdy je lepší neříkat CELOU pravdu, zvláště, je-li krutá …
… přecí neřekneš ženský, že jí to nesluší, že má blbej účes, to už by jsi na bále nestihl ani půlnoční vyhlášení tomboly …

Emefej

Po Vánocích se manželka zeptala: „Nezdá se ti, že jsem nějak přibrala?“ Jenom blázen by odpověděl pravdu…

Kepler

Ivzez: obrázek byl ve formátu png (z pixbay!), který tento, po SW stránce primitivní web, zřejmě neumí zobrazit. Odstranit to už nešlo.
Neznáš situaci, že by se nevyplatilo říct pravdu? A co kdyby na tom závisel tvůj život a jinak by okamžitě následovala by kulka do hlavy?

Mc Merkurion

… a já myslel, že to má vyjadřovat černý svědomí …

ivzez

U konkurence jsem si zvykla vkládat obrázky ve formátu JPG, časem jsem někde vyčetla, že JPG má být pro internet snad nejspolehlivější formát (že se zobrazí téměř všude).

Ještě mi nikdo pistolí na hlavu nemířil,
neumím si takovou situaci představit.

independent

A co takový Jan Hus, ten mluvil pravdu i když mu hrozila hranice

Kepler

A to jako chceš říct, že se mu to vyplatilo?

luckykubrt

Vem si to z té druhé stránky. Taky by na tom závisel tvůj život. Píchalo by tě u srdce. Vyplatilo by se ti lhát a říct doktorovi, že tě píchá v kolenou ? :o