Lalina10

Kdy se myši nejdříve setkají? (slovní úloha)

Dvě myši byli zavřené ve svém výběhu, kterým byl uzavřený tunel, a jehož chodby tvořily strany čtverce. Oba dva čtverce měly společný střed, strany byly dlouhé 4 a 2 m. Menší byl vůči tomu většímu otočen o 45°. První myš byla v pravém horním rohu většího výběhu, druhá v horním rohu menšího výběhu. Myši běhali stále dokola po hranici výběhu rychlostí 1 m/s. Myš z většího výběhu pobíhala po směru hodinových ručiček, myš z menšího proti směru. Jak nejblíže se k sobě můžou dostat a za jak dlouho nejdřív se to stane? (nechci po vás celý výpočet, stačí mi jen, abyste mě popostrčili prosím)

Nejlepší odpověď
Quimby

U tohohle typu úloh si to určitě nakreslit, tady jsem něco nakreslil neni to nic extra ale účel to splní http://imgup.cz/NUx . odře vyznačená jsou místa, kde se myší(hvězdičky) dostanou k sobě nejblíže. červená myš urazí k prvnímu kolečku 2metry, takže jí to trvá 2sekundy, té první to, která ale obíhá protisměru to trvá 3*2sekundy, takže 6sekund.

Já bych to nejspíše řešil úvahou pro každé kolečko a u kterého to trvá nejméně oběhů, ale mělo by to jít i soustavou rovnice, kdy myši urazí dané násobky svých vzdáleností za stejný čas a zase zjisti kde vyjde nejnižší číslo.
Pokud ti to nepůjde, tak ti klidně napíšu řešení, ale teď nemám čas.

Další odpovědi
anonym

Tato poradna neslouží na řešení domácích úkolů.
Navíc neumíš zadání ani správně opsat. Dvě myši BYLI …Myši BĚHALI…