jirka F

Kdy se definitivně naposledy změní čas?

2020 nebo 2021…

Nejlepší odpověď
anonym

Ke změně střídání má dojít až v roce 2021 viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Letn%C3%AD_%C4%­8Das#Iniciati­vy

Aktuálně existuje návrh evropské komise ke zrušení střídání letního/zimního času s tím že každá země si má rozhodnout který si ponechá 🙂. Většina chce zimní čas, ale tři země si chtějí ponechat letní. K odkladu zřejmě došlo proto aby si to ty tři rozmyslely a přešli s ostatními na zimní čas aby v tom nebyl bor**** … je lépe to udělat později než blbě.

Edison

Především je to nesmysl. Oba časy mají své podstatné nevýhody. Střídání tyto nevýhody minimalizuje. Kdy změny kdo zruší je spíše ve hvězdách. Mimochodem… víte, co bude znamenat standardní čas v létě??? Že bude děsně brzo světlo!!! A jaké to bude mít důsledky? Nekvalitní spánek! Poptejde se biologů! Já osobně opravdu nepotřebuju, aby mi slunce v šest pralo do ložnice.