Patrass

Kdy se bezne prodluzuje pracovni smlouva?

Zdravim. Bude mi na konci srpna koncit peacovni smlouva po roce. Kdy se tak dava podepsat prodlouzeni? Stridaj se u nas lidi jak na bezicim pase a uz sem si nejistej. Mam taky naky vydaje a vypadek bych asi neustal. Kdy se tak bezne dava pidepsat? Nebo jak dlouho dopredu? Diky. Nejsem clovem co by nekomu lezl do zadku a vnucoval se a chodil se vyptavat na to

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se nezeptáš, nic se nedozvíš.

Další odpovědi
Schluker

Mel jste to resit uz davno. Dva tydny pred koncem smlouvy nevedet, zda bude prodlouzena, je celkem odvaha. Na nic necekejte a zeptejte se. Neni to zadny analni alpinismus…

Lgee

Po vypršení předchozí.

Dochy

Tak očekával bych, že pár týdnů před termínem bude jasno. Doporučuji prodiskutovat se šéfem (s ohledem na další podmínky)
Podle zákona, pokud 1. přijdeš na pracoviště a šéf ti normálně přidělí práci, považuje se smlouva za prodlouženou (tuším automaticky na dobu neurčitou).

Ale už pamatuju i situaci, kdy šéf na zaměstnance na dobu určitou nějak zapomněl. O toho zaměstnance i stál, ale nějak mu to zapomněl včas říct. Zaměstnance takové (ne)jednání ale vytočilo a zkrátka beze slova k 31. skončil (i když jinak by měl o místo zájem)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.