Zvědavý

Kdy přesně se stal Antonín Čermák starostou Chicaga?

Na anglické wikipedii píšou, že 7.4. 1931. https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Anton_Cermak Nicméně, jeho předchůdce, má uvedený konec svého mandátu až 3. 11. 1931. Nerozumím tomu to byli v tu dobu starostové oba ? Díky

http://www.om­k.cz/dyn/doc/­Chicagsky_sta­rosta?print=1 tady se dočítám ze uvedení d o úřadu i slavnostní rec byla 27 dubna a ze ji vysílali po cele Americe…

Nejlepší odpověď
led

7.4.1931 bol zvolený, ale funkciu prevzal, až po skončení mandátu predchádzajúceho starostu.
Žiadny politik nenastupuje do funkcie okamžite po zvolení. Po voľbách sa zvolený politik pripravuje na prevzatie funkcie, postupne preberá niektoré z povinností predchádzajúceho, ale „kľúče a pečiatku“, tým aj plnú funkciu preberá až po skončení mandátu striedaného politika.

Další odpovědi
annas

Ráno poslouchám v ČT Studio 6 . Před dvěma dny na něho vzpomínali, protože 6. března 1933 byl na něho spáchaný atentát.

Volby proběhly 6. 4. 1931, v nich byl demokrat Čermák zvolený, takže se stal zvoleným starostou od 7. 4. 1931, i když začal úřadovat později..

Funkční období předchozího republikánského starosty Thompsona totiž skončilo až 3. 11. 1931. Do funkce nastoupil 3. 11. 1927.

Proto Čermák mohl začít vykonávat funkci až po skončení funkčního období svého předchůdce,, protože T. nebyl z funkce odvolaný, i když byl a je T. považovaný za neetického starostu především pro otevřené spojenectví s Al Capone.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Anton_Cermak

Vezměte si u nás – prezident Klaus skončil ve své funkci 7. 3. 2013, od 8. března 2013 nastoupil M. Zeman. Volby proběhly v lednu – 25. a 26. ledna 2013.

Je třeba všechno připravit, předvídat atd.

mosoj

Bylo to včera v TV.

led

Presnejšie datovanie je pomerne rozporné. V archíve mesta Chicago uložený záznam jeho reči je datovaný k 4.Aprílu 1931
„COLLECTION SUMMARY U-matic and VHS copy tapes of newsreel outtakes filmed in Chicago City Council chambers on the night of Anton Cermak's inau­guration as mayor, April 4, 1931, in which Cermak and his granddaughter Vivian Graham speak.“ http://explore­.chicagocollec­tions.org/mar­cxml/chicagohis­tory/30/377720­z/

annas

Ad Zvědavý,

když si vyhledáte sám, proč se ptáte?

annas

Dříve jsem klikla.

Přece Čermák musel čekat, do skončení funkčnho období předchozího starosty.

Zvědavý

Často hledám taky. Někdy nenajdu. Já jen chci více zdrojů a odkazů

annas

Nemyslím to ve zlém, ale překvapilo mě to, že jste vyhledal sám. Ten článek, který jste vložil, jsem měla otevřený, ale přiznávám, že se mně nechtěl celý číst.