Peeeett

Poradíte, zda je vhodné dát uspat hlodavce při potížích, které jsem uvedl v popisu?

Kdy nechat zvíře uspat

Myslíte že má zvíře (hlodavec) bolesti až když přestane žrát? Zvažuji uspani je starý má problémy sotva chodí ale slyším názory ze pokud žere ještě to nechat být. Hlavně jak poznat ze má bolesti..Dekuji za názor

Odpovědi
Palpatine

Nejlepší je nechat uspat, když už má velké bolesti nebo je nemocný a už se nedá vyléčit. Jestli nemůže moc chodit ale velké bolesti nemá a žere, tak bych ho nechal „doklepat“ přirozeně.

jáára

Jsem choval potkani jako krmivo pro hady. K veterináři ano, ale uspat fakt ne.

Palpatine

Podle popisu soudím, že velké bolesti nemá. A jen protože je starý, tak ho přece neutratíte. Já mám králíka už 8 let a to už to párkrát vypadalo, že to s ním každou chvilku sekne. Stále se drží, problémy nemá a utratit jej neplánuji. Ale pokud vaše zvíře špatně chodí, tak nejdříve zjistěte příčinu. Třeba se mu pomoct ještě dá. Pokud bolesti nemá, tak ho nechte dožít přirozeně. Nejlepší je ho vzít k veterináři a nechat vyšetřit a zeptat se na názor veterináře. Tady veterinář ani lékař předpokládám není.