12kolemjdouc

Kdy musite platit dane?

Je mi 21 a studuju prava a zacinam si sam vydelavat poskytovanim sluzeb. Pry nekdy musite mit vsak ICO. Zajima me vsak, kdy musite platit dane nebo co udelat, abyste neporusili zakon.

Odpovědi
Drap

Pokud poskytuješ služby, musíš mít na to živnostenský list a při získání ti na požádání vysvětlí vše potřebné.

elkon

Je s podivem, že když studuješ práva, tak se zde ptáš na to, co už máš znát, když chceš poskytovat služby.

Kazatel

Zkus se jako právník do těch zákonů i podívat. Daní je celá řada.

Dochy

Kdy?
Daň z nemovitostí musím platiti každé jaro.
Daň z příjmu platím zálohově každý měsíc.
Daň z přidané hodnoty platím s každým nákupem (existují nějaké vyjímky)
Spotřební daň platím při každém čerpání nafty.

Hlada

Daň musíte platit když uděláte chybu v účetnitví. Komu nestačí 185 600, tomu není pomoci. Právníkovi snad výkladu netřeba.

Daňař

Ahoj, zkus si projít tento článek: https://money­.cz/novinky-a-tipy/dane/podnikani-pri-studiu-platit-dane-pojisteni/