Adam2

Kdy, kde, jak a proč vzniklo ruské „Je nás hodně.“?

A jaký to má přesně význam? Co tím chtěl autor naznačit? Platí význam tohoto citátu dodnes?

Odpovědi
quentos

Pravděpodobně za druhé světové války – chtěli tím naznačit, že vždy budou v početní přesile, a tudíž se nepřítele nezaleknou.
… hodně jich je samozřejmě dodnes :{)

Kepler

Domnívám se, že to bylo obvyklé za 2.sv. války. „Nas mnogo“ není citát, to byla filosofie Rusů v boji proti Němcům. Lidský život jedince nic neznamenal. Kdo při útoku dostal strach, byl zastřelen vlastním velitelem.