schranka

Kdy Karel III. rozpustí parlament?

Na co čeká? Už není nejmaldší. Je třetí tohoto jména na anglickém trůnu. Jeho dva jmenovci udělali, co bylo třeba. Jako takový musí dostát svému jménu a zákonitě rozpustit parlament. Doufám, že nechce porušit tradici. Očekávám, že první korunovace a až pak někdy v dohledné době době tento orgán vyřadí z provozu.

Nejlepší odpověď
Filip84

Čistě theoreticky to, jistě, může udělat, ale fakticky to nikdy neudělá, brání mu v tom zvykové právo, no a in extremo by to znamenalo konec monarchie v UK – porušila by se křehká rovnováha, která je k zachování monarchie potřebná.

Další odpovědi
aliendrone

Nesleduješ události? Mizérie kam se podíváš, tak se nediv. Ono to chcde čas nahromadit dostatek žíraviny, víš? 😉

Ametyst

Král Charles III nemá takovou pravomoc. Nemá ji ani na to, vypořádat se s problémy ve vlastní rodině! Aby zbavil Harryho titulu, potřebuje Charles právě ten parlament.