Avatar uživatele
dust8

Kdy jste naposledy opravdu zažili naprostý pocit svobody?

„Vydej se napospas svému nejhlubšímu strachu, po tom nemá strach žádnou moc a ten strach ze svobody se scvrkne a zmizí. Budeš volný.“ — Jim Morrison vedoucí zpěvák The Doors 1943 – 1971

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-volnosti/

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/04/12/10/08/han­dstand-2224104_1280.jpg

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, paul1, Anikitos, hapiky před 1709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Úplně naprostý pocit svobody, to člověk naší doby už těžko zažije. Ale loni jsem tomu byl blízko na ozdravném pobytu v Mariánských lázních. Tam jsem byl ovšem jako vcelku zdravý člověk. A bylo to takhle:

  • připlatil jsem si za jednolůžkový pokoj, takže jsem si prděl a chrápal sám pro sebe,
  • chodil jsem spát, kdy se mi zachtělo,
  • seděl jsem u notebooku tak dlouho a často, jak se mi zachtělo,
  • šel jsem na pivo, na procházku, do kina, na koncert kdy se mi zachtělo,
  • omezen jsem byl jenom cca 2–3 příjemnými procedurami denně v délce do 30 minut každá, takže jsem mohl případně i vstávat dle libosti.

Žádná moje aktivita nebyla podmíněna provedením jakýchkoli domácích prací nebo splněním jakýchkoli úkolů a nepodléhala žádné ohlašovací povinnosti.

Upravil/a: klumprt

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Když jsem se vracela do Pardubic z Prahy prázdným luxusním rychlíkem, nohy nahoře a hudbu v uších :)
Čisté WC a tekoucí voda!
A až před byt mě odvezl taxík.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Najprv musím vedieť, čo je to sloboda. Vieme my, čo je to sloboda, alebo máme o nej len sprostredkovanú predstavu?
Až keď som spoznala smrť, spoznala som život. Až keď som spoznala, čo je to
nesloboda, spoznala som slobodu. Slobodu rozhodovania, slobodu práce, slobodu myslenia, slobodu žitia.

Sloboda nie je vykrikovanie na ulici.
Sloboda nie je obmedzovanie iného.

Slobodu každý chápe inak. Niekomu sloboda je, robiť si čo chce, bez ohľadu na okolie. Pre niekoho sloboda je pohodlná cesta prázdnym vlakom, pre iného je to prekonávanie hôr, spúšťanie sa do jaskýň. Sloboda je život.

Dodatok:
Teraz som pocítila ten „naprostý pocit svobody“, už viem, kto je cenzor.
Hľa, pozrite do diskusie, kto nám bráni v slobode prejavu. Samba! Žeby tu bol novodobý cenzor? Samba „Ustup mi ze slunce a neruš moje kruhy!“
PS.Neverím, že by si dust8 musel najímať „mluvčího“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Každou chvíli.
Do práce, která mě baví chodím, kdy chci a na jak dlouho chci, ceny jsou v mé kompetenci, doma si si taky dělám kdy chci, co chci,nájemné mě netíží, autem si jedu kdy chci, kam chci, v lese na procházku s psíkem jsem za chvíli, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nebojím se ničeho. Jsem stále „volná“. Svoboda je především stav duše. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Úplná svoboda není dobrá napořád. Často je potřeba nějaká změna, aby byla svoboda svobodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nejsem z ničeho vyplašený, takže svobodu mám stále. „Nedělám z ničeho vědu“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Naprostý pocit svobody? Byly takové chvíle v r. 1968, 1989 i jindy, hlavně když se ztratil pocit, že jsem hlídaný a z toho plynoucí pocit ohrožení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

led, špatná odpověď, na to se nikdo neptal. Mělas napsat, kdysi zažila pocit svobody, nic jinýho.

před 1708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ak mám odpovedať na pocit slobody, musím najprv vedieť, čo to tá sloboda je.
Sloboda čoho, koho
Sloboda to sú nielen plané slová, ktorými mnohí prejavujú názory iných. Sloboda je v prvom rade myšlienka. Môžem byť ako rab v temnici odovzdávať dušu Bohu, ale myseľ ostáva slobodná

Slobodný duchom umiera slobodný,
aj keby telom svojim nemohol by hnúť,
umiera duchom slobodný.

Radšej v boji zhynúť,
ako žiť v reťazi.
Voľ nebyť, ako byť otrokom!

Citát nehľadajte na internete, je z mojej zbierky o slobode mysle

před 1708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Samba = hovorca, česky mluvčí? Neurčujte mi, čo mám odpovedať, pretože tým dokazujete, že slobodu nepoznáte.

před 1708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hapiky to samý

před 1708 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek