Avatar uživatele
Čecho_slovák

Kdy jste jeli naposled ve vlaku taženém parní lokomotivou?

Jako dítě si pamatuji cestu z Přerova do Znojma. Neskutečný zážitek.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? orwell, Kepler, aliendrone, Ametyst před 940 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Ještě než se život vloni kvůli covidu zastavil, byli jsme v roce 2019 na výletě parním vláčkem na Dolní Moravě. Jezdil celé prázdniny o víkendech z České Třebové a zpátky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Před pár lety, už si přesně nepamatuju. Každý rok v turistické sezóně u nás jezdí retro vláček – rožnovský pacifik.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

To už je hodně dávno. Přesně si nevzpomínám, určitě je to víc než půl století. Co si pamatuji, kouřila fest a zdála se mi tenkrát obrovská. Též si pamatuji, jak můj děda pracoval (spíš dřel) na ručním vykládání uhlí z vagónů a norma na chlapa tehdy byla 200q za směnu. Pro mě nepředstavitelné. Svět se od té doby neskutečně změnil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To bylo asi před třiceti lety, ještě se synem. Nyní chodíme s vnukem a vlastně bych mohl jet každý rok, ale proč za to platit dvakrát tolik.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Když jsem byl na dovolené v Kolíně před pár lety.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nwm, ale bude to dávno. Všiml jsem si, že z Hlavního nádraží už zase cestují víkendové historické vlaky tažené párou. Vracel jsem se z „kondiční vycházky“ (kontrola jak to vypadá u „Vystřelenýho oka“) a akorát jsem ji potkal. NÁDHERA! Ten zvuk parní píšťaly miluji, úplná romantika. Kdepak dnešní lokomotivní houkadla na stlačenej vzduch. A to bafání parního stroje, čmoud, syčení páry… :)

BTW – někde jsem četl, že za první republiky parní vlaky měly VYŠŠÍ průměrnou rychlost (protože jezdily dle jízdního řádu BEZ zpoždění). ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Tyhle nostalgické jízdy mám rád. Naposled jsem jel parním vlakem před dvěma roky. Vlak jel v rámci Dne železnice z Prahy do Lužné u Rakovníka (tam je železniční muzeum) a zase zpátky.

Parní lokotivu jsem naposled naživo viděl před dvěma týdny, ale jenom jako šotouš, nevezl jsem se vlakem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

No už je to možná více jak padesát let. Vlak nepoužívám, jezdím autem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V loňském roce na začátku července.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

S dětma někdy asi v červnu. Žena s klukem jela asi před 14 dny na dny železnice, tak jsem se na mašinku jen mrknul, když jsem je vezl na nádraží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek