Čecho_slovák

Kdy jste jeli naposled ve vlaku taženém parní lokomotivou?

Jako dítě si pamatuji cestu z Přerova do Znojma. Neskutečný zážitek.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ještě než se život vloni kvůli covidu zastavil, byli jsme v roce 2019 na výletě parním vláčkem na Dolní Moravě. Jezdil celé prázdniny o víkendech z České Třebové a zpátky.

Další odpovědi
Kepler

Před pár lety, už si přesně nepamatuju. Každý rok v turistické sezóně u nás jezdí retro vláček – rožnovský pacifik.

orwell

To už je hodně dávno. Přesně si nevzpomínám, určitě je to víc než půl století. Co si pamatuji, kouřila fest a zdála se mi tenkrát obrovská. Též si pamatuji, jak můj děda pracoval (spíš dřel) na ručním vykládání uhlí z vagónů a norma na chlapa tehdy byla 200q za směnu. Pro mě nepředstavitelné. Svět se od té doby neskutečně změnil.

Kelt

To bylo asi před třiceti lety, ještě se synem. Nyní chodíme s vnukem a vlastně bych mohl jet každý rok, ale proč za to platit dvakrát tolik.

Rokio

Když jsem byl na dovolené v Kolíně před pár lety.

aliendrone

Nwm, ale bude to dávno. Všiml jsem si, že z Hlavního nádraží už zase cestují víkendové historické vlaky tažené párou. Vracel jsem se z „kondiční vycházky“ (kontrola jak to vypadá u „Vystřelenýho oka“) a akorát jsem ji potkal. NÁDHERA! Ten zvuk parní píšťaly miluji, úplná romantika. Kdepak dnešní lokomotivní houkadla na stlačenej vzduch. A to bafání parního stroje, čmoud, syčení páry… :)

BTW – někde jsem četl, že za první republiky parní vlaky měly VYŠŠÍ průměrnou rychlost (protože jezdily dle jízdního řádu BEZ zpoždění). ;) :D :D

Justin1

Tyhle nostalgické jízdy mám rád. Naposled jsem jel parním vlakem před dvěma roky. Vlak jel v rámci Dne železnice z Prahy do Lužné u Rakovníka (tam je železniční muzeum) a zase zpátky.

Parní lokotivu jsem naposled naživo viděl před dvěma týdny, ale jenom jako šotouš, nevezl jsem se vlakem.

elkon

No už je to možná více jak padesát let. Vlak nepoužívám, jezdím autem.

Drap

V loňském roce na začátku července.

Dochy

S dětma někdy asi v červnu. Žena s klukem jela asi před 14 dny na dny železnice, tak jsem se na mašinku jen mrknul, když jsem je vezl na nádraží.