Kerynka

Kdy je největší pravděpodobnost otěhotnět? Před mences nebo po ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

PLODNÉ DNY A NEPLODNÉ DNY
Plodné dny

Plodné dny jsou dny menstruačního cyklu ženy, v nichž může dojít k oplodnění ženského vajíčka mužskou spermií. V rámci tohoto období je pak několik dnů, v nichž je pravděpodobnost oplodnění vajíčka nejvyšší.

Vzhledem k životnosti mužských spermií, která je uváděna mezi 3–5 dny, a životností ženského vajíčka po jeho uvolnění z vaječníku, jež se uvádí 12–24 hodin, je pak za plodné období obecně označováno období pěti dnů před ovulací až jednoho dne po ovulaci. Nejplodnějšími dny je pak den před ovulací a den ovulace. Při pravidelném 28 denním menstruačním cyklu nastává ovulace zpravidla mezi 12. a 16. dnem menstruačního cyklu, vyjímečně i dříve nebo naopak později. Prvním dnem menstruačního cyklu je první den menstruačního krvácení. Den, v němž ovulace nastává, lze poměrně přesně určit pomocí ovulačního testu.

Neplodné dny

Dny menstruačního cyklu, které nespadají do období plodných dnů, jsou pak relativně neplodné.

http://www.ovu­lacnitesty.cz/plod­ne-dny/

Další odpovědi
emm.kate

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­vulace

Michal Kole

Před menstrucí, při menstruci se tělo už „čistí“

Moc o tomto nevím. Jedna holka mi řekla něco ve smyslu „Ty d… když se krvácí tak by to odteklo“

To není míněno na tebe, to jen říkám, že se v tomto nevyznám a nikdo mi to nějak „normálně“ nevysvětlil.

Tak chápu tvůj dotaz a určitě se tu anjdou tací co ti akorát budou nadávat za „blbý“ dotaz.

Dračice

před