Kerynka

Kdy je definitivně ukončen růst ?

Doplňuji:
výškový růst

Nejlepší odpověď
slad08

Růst čeho? Jestli myslíte výškový růst tak ten trvá tak do stáří 20 let. U každého je to jiné.

Další odpovědi
Syd

u žen mezi 16–17

venkovan

Politický ve chvíli kdy se přestane klanět těm nejvyšším a vlivným. Strom podle druhu některý růst zastaví třeba ve 100 let, jiný až 200 a více let.
A u žen – ty rostou pořád – podle výšky podpatku.

arygnoc

je to individuální.
záleží na nľkolika faktorech:
pohlaví
rasa
výživa
hygiena
zdraví (nemoci)
sportování
hormonální dispozice
stres

a v neposlední řadě i vzdělání (déle studující rostou déle, je to údajně dané zatěžovaním mozgu).

Janichkah

Většinou začátkem první menstruace, pak dívka vyroste maximálně o dva až tři cm ale víc ne.