m.mrkvicova

Laserové odstranění jizev a pojišťovna

Jsem u VZP. Nevíte někdo, jestli by mi proplatili laserové odtranění jizev po operaci?? Byla jsem na operaci dvakrát- takže mám jednu jizvu (klasickou velkou) po slepáku a !!! 6 !!! malých po laparoskopii. Je mi 22 a vypadám jako válečný hrdina ☹ Kde se mám ptát?? Díky

Nejlepší odpověď
kenyrts

Obecně platí, že čím je jizva mladší (červenější), tím bude dosažený výsledek uspokojivější. Vhodným kandidátem je tedykaždý, kdo je realista a nečeká úplné zmizení jizvy a pokožku jako čerstvě narozené miminko. Nelze předpokládat, že u staré jizvy dosáhneme jejího naprostého vymizení, vždy ale dojde k výraznému zploštění jizvy, zesvětlání a změknutí. Důležitým faktorem, který určuje výsledný efekt je také neopálená pokožka.

Korekce jizev podstupují ženy i muži, které trápí především jizvy v obličeji a na dalších viditelných místech.

„Věk v tomto případě není až tak důležitý, ale u dětí je vhodnější počkat do období ukončení růstu, kdy může být korekce již definitivní," říká MUDr. Ferra.

Kolik to bude stát?
Cena za korekci jizvy se může velmi lišit případ od případu, a také podle použité metody. Odvíjí se to rovněž od typu a stáří jizvy. „Může to být od 450,– Kč až 1 000,–Kč za jedno ošetření laserem. Záleží na tom, jaký typ laseru použijeme," vysvětluje MUDr. Ferra. „Chirurgická korekce může stát dle rozsahu zákroku od 1 200,– Kč výše."

Komu hradí zákrok pojišťovna
Pojišťovny hradí na specializovaných pracovištích korekce poúrazových i pooperačních jizev pacientům, kterým tyto jizvy způsobují zdravotní obtíže