Rybí stehno

Kdy dorazí peníze na účet, pokud byly odeslány před svátkem?

Dobrý den,
byly mi odeslány peníze na účet (z jiné banky) ve čtvrtek. Následující den byl svátek (pátek) a hned poté víkend. Teď už po půlnoci je pondělí a tak se chci zeptat, kdy částka dorazí na můj účet (peníze byly odeslány z Komerční banky do Fio banky).

Odpovědi
Pepa25

V pondělí ráno. Fio připisuje mezibankovní platby obvykle těsně po 8:00 ráno.

Dochy

Pepa: KB ale měla (nejsem si jist jestli se nepolepšila) tendenci prachy posílat až pozdě odpoledne či v noci. Pokud byl příkaz zadán až ve čtvrtek odpoledne, mohlo by se stát že z KB odejde až v pondělí odpoledne a do další banky by se peníze dostaly nejdřív v úterý ráno.

Pepa25

O různých tendencích jistých bank vůbec nepochybuju 🙂
Cut-off v KB by měl být (podle Měšce) v 20:30, pokud to bylo zadáno do tohoto času, tak to už z KB odešlo a Fio to musí DNES připsat. Fakticky to probíhá v dávkách (pokud to není okamžitá platba).

Dochy

Dik za info. Takze je tu porad sance ze to dojde az zitra 😉