hapiky

Kdy dohoníme ujíždějící vlak silné ekonomické vyspělosti? Máme šanci?

Vypadá to na to, že Slovákům a Polákům koukáme na záda.

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle rozhodujících makroekonomických ukazatelů jsme na tom nejlíp ze všech postkomunistických zemí (Slovinsko nepočítám). Neměli bychom se ale srovnávat s takovými zeměmi, ale s opravdu vyspělými ekonomikami. Tady to bude trvat ještě dlouho, pokud je vůbec doženeme.

Další odpovědi
wiseman

Zase tak špatně na tom nejsme. A až vyměníme toho pána na hradě a toho pána v čele vlády, bude ještě lépe:-)

led

Skontrolujte si cestovný lístok a nástupište. Zjavne chcete nastúpiť na iný vlak.
Ako píše Kepler a mnoho ekonómov z krajín V4 je (makro)ekonomika ČR najsilnejšia.
Ekonomiku nerobia tí najvyšší politickí predstavitelia štátu. ako sa mylne domnieva wiseman a iní naivní ľudia, neznajúci, alebo popierajúci základy trhového hospodárstva. Hodnoty ekonomiky vytvárajú samotní občania.

dubraro

Nikdy. Nemáme.

Kryšpín

Já mám v tom trochu chaos, když hledám v historii, včetně provolávání kapitalistických budovatelských hesel na př. odrazili jsme se ode dna, jsme lvouni Evropy, za tři roky předhoníme Rakousko, padni komu padni, pravda a láska zvítězí, když budou milionáři bude bohatej stát a.p., k tomu po čvrt století budování kapitalismu, nás Amerika hodnotí jako rozvoj-stát, z důvodů stagnací platů, nedodržování právního státu a čarování s dotacemi, dále občasné jednostrané masírování některým písálkem jsem z toho trochu zmaten.