bobánek

Kdy bylo postaveno zakázané město v cíně a k jakému účelu sloužilo?

Nejlepší odpověď
vagra

Název Zakázané město vypovídá o skutečnosti, že po dobu 500 let byla tato část města opravdu zakázaná pro drtivou většinu smrtelníků. Město bylo domovem 24 císařů dvou dynastií – Ming a Qing, které je opouštěli jen v nejnutnějších záležitostech. Základy města byly vystavěny v letech 1406 až 1420 císařem Yong Le, který na staveniště povolal milion dělníků. Palác se dělí na vnější část, kde probíhaly veřejné audience a část vnitřní, která sloužila výhradně císařově rodině. Budovy, které jsou nyní k vidění pocházejí převážně z období po 18. století.

Zdroj: http://www.le­vanta.cz/cina/pek_zak­.htm

Další odpovědi
hanulka11

Zakázané město je umístěno ve středu Pekingu, což je místo, které bylo považováno za střed vesmíru