Kdy byl u nás založen první pivovar?

Kdy byl zalozen u nas prvni pivovar a kde?

Nejlepší odpověď
dudu

opravdu těžká odpověď, protože na našem území se pivo vařilo od pradávna a téměř v každém městě, např. v našem kraji se v pivovaru Černá Hora vaří zásluhou pánů z Boskovic od roku 1298!
Ale již ve starém Sumeru měli dlouho před naším letopočtem přísloví „kdo nepil pivo, neví co je v životě dobrého“. Používali ječmen, skladovali je v hliněných džbánech a pili slámkou. Dnešním milovníkům by pivo určitě nechutnalo, nemělo říz, bylo kalné. V pivnici u Fleků snad vařili pivo LP1499.

Další odpovědi
Nuk nuk

To není tak snadné říci, protože pivo se vařilo (nejen u nás, ale tady především) prakticky od pravěku. Do určité doby si každý mohl vařit své pivo, pokud na měl, co potřeboval. Až později začaly vznikat pivovary v dnešním smyslu slova. Více ale viz odkaz:

Zdroj: http://www.pivni-tacky.cz/o-pivu/index.php?cla­nek=6

panenka

podle zdejšího odkazu první akciový pivovar byl založen roku 1869 (PLZENSKÝ PRAZDROJ)dnes známý jako GAMBRINUS

Zdroj: http://www.praz­droj.cz/cz/o-spolecnosti/his­torie

libunna

První pivovar v Čechách byl založen před 631 lety v Třeboni. / viz Seznam /

Zdroj: Seznam