Rokio

Kdy bude mít Česká republika nějakého slušného prezidenta, který za něco stojí?

Nejlepší odpověď
Drap

Česká republika má vždy takového prezidenta jakého si zvolí a jakého si zaslouží.

Další odpovědi
Muffz

Otázkou je, jestli takového vůbec chceme a jestli ho stát potřebuje. Slušný prezident je nevýrazný, určitě slušných kandidátů už v historii bylo dost, ale když o nich ani lidi neví, tak jak by mohli být prezidenty.

Co se týče schopností, tak je momentální prezident podle mého schopnější než Klaus a Havel dohromady, vetuje, co má, přijímá, co má. Že občas vystupuje jako klasický český občan je taky částečně vítané. Bohužel za těch pár let lze v obličeji vidět, jak stárne, takže uvidíme, jestli zvládne další službu vlasti při pravděpodobném předpokladu, že bude znovu zvolen.

Smlouvyzdarm

Já bych se spíše zeptal – a máme nějakého takového kandidáta? Třeba takový Horáček to pro mne rozhodně není a nemusím k tomu mít ani žádný osobní důvod, ba dokonce by se dalo říct, že ho vlastně ani moc neznám a z toho co jsem od něj slyšel říkat by dokonce klidně mohl být i tím prezidentem, protože jeho názory mi nepřišly být vůbec špatné. Má to, ale jeden háček, a to sice, že zbohatl na hazardu. Tím se rozhodně nijak nezasloužil o tuto zemi, ale spíše naopak ublížil mnoha rodinám a jednotlivcům a věřím, že se určitě našli i takoví, kteří z důvodu gamblerství a následné dluhové pasti spáchali sebevraždu. Prostě ho to dle mého diskvalifikuje pro jinou politickou funkci než jen případě na nějaké komunální úrovni. Pokud se tak podíváme na všechny a budeme i při jiných volbách dbát, aby se nám do vyšší politiky nedostávali lidé, kteří třeba podvodně studovali práva (např. Chovanec ČSSD a jeho titul Bc. Nebo Benda a jeho titul JUDr. – bože udělat něco takového tak chodím kanálama a oni …. nic). Tak by se to tady mohlo časem vyčistit. Ale, i to má háček, protože ne vše co se ve sdělovacích prostředcích je pravdou, a to myslím i v těch, které si platíme z našich daní jako službu, kterou jsme si neobjednali a tak ten kdo chce, alespoň tušit kde je pravda musí věc ověřit z více zdrojů a navíc to často vyžaduje i nějaké ty znalosti, aby se dal udělat nějaký závěr. …čemu tedy věřit? Bohužel většina si přečtete článek v Blesku nebo na Seznamu a udělá si z toho závěr, že to tak je, protože to tam prostě psali, tak a tady máme velký problém. Už Neruda řekl něco v duchu – kdo neví nic, musí věřit všemu. Proto například musím souhlasit s názorem ministra spravedlnosti, že žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání je jen účelové načasování v rámci předvolebního boje. Protože z legislativního hlediska je naprosto jedno jak se k žádosti postaví sněmovna. Věc do voleb nebude vyřešena a pokud bude Babiš zvolen, tak se bude muset sněmovna požádat znovu. Tak proč zase tolik divadla, když ve své podstatě řekl pravdu. Samozřejmě to bylo k procesu a nikoliv k obsahu.

yuko

Uvidíme, kterého ze slušných kandidátů na presidenta si Češi zvolí a zůstane-li slušným i v nové funkci.

independent

Až tady bubou žít slušní lidé, kteří za něco stojí.

Altair-AC

Bohužel do budoucna nevidím

lota

Tak třeba po příštích volbách? Je to nejbližší možná šance.

hapiky

Jak funguje slušný a neslušný president? Nemyslíš náhodou takového slušného presidenta, co harmonicky bučí se stádem?

zjentek

Až budeš kandidovat!