Avatar uživatele
Registrovaný

Kdy autosedacka a kdy podsedak?

Memu synovi je 7 let a rad by jezdil na podsedaku nez v autosedacce .jaka jsou proto pravidla ohlede bezpecnosti silnicniho provozu?dekuji za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Věk není rozhodující, jde o tělesnou výšku a váhu dítěte. Pokud je dítě menší než 150 cm a lehčí než 36 kg, tak MUSÍ sedět v dětské autosedačce *)

Podsedák je možné (vhodné) používat jen, když jedna z výše uvedených hodnot bude překročena.

V obou případech (autosedačka i podsedák) však musí být dítě připoutáno.

Vše je popsáno celkem srozumitelně v
zákoně č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích § 6, odst. 1, písm. c)

----

*) jedinou výjimkou je, když na zadním sedadle jsou již 2 děti v autosedačkách, tak to třetí dítě může být JEN připoutáno, samozřejmě, že v tomto případě bude podsedák nanejvýš vhodný (§ 6/1.f)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/silnicni-pro voz/cast1h2d1.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.