Avatar uživatele
1popelka1

Kdo získá titul Evropské město kultury 2015?

Kdo si jej více zaslouží – Ostrava nebo Plzeň? Kam byste vzali návštěvníky obou měst? Proč by měla titul získat Ostrava a proč Plzeň?
Prý je všech 6 národních porotců z Čech (nemám ověřené), pokud je to pravda, myslíte, že to ovlivní jejich hlasování a Ostrava je v určité nevýhodě?
Doplňuji:
Do rozhodnutí zbývá ještě cca hodina, připojí se ještě někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, anonym, DusanOrlik, rynek878, Hudler před 4976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Těžko říct. Netroufám si vítěze odhadnout.

Osobně znám jen Ostravu. Kdysi černé město s doly téměř v centru města – minulost, navštěvovala jsem výstavy na Černé louce. Kultura určitě dostačující – divadla, ČR, ČT, filharmonie… Řekla bych, že chybí památky – architektura nic moc. Ostrava je větší než Plzeň, vysoké školy, slavní rodácí, ZOO, jediné velké město na severní Moravě.

V Plzni jsem nikdy nebyla. Plzeň – pivo, kulturní centrum určitě, slavné osobnosti, VŠ – víc bych musela hledat. Je blíž Praze, proto možná větší návštěvnost cizinců, oblíbení dinosauři v Dinoparku …

Jako Moravanka jsem pro Ostravu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hudler

Doufám, že to vyhraje Ostrava. Díky tomu by se mohlo zlepšit a myslím si, že Ostrava je hodně bokem narozdíl od Prahy. Třeba finance, které má Praha jsou obrovské!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

v počte návštev na kultúrnych podujatiach „percentách na obyvatelov mesta“ podľa mňa vyhrá Ostrava.
PS. keby bola súťaž o európske mesto piva asi by som váhala 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

jÁ BYCH BRAL oSTRAVU,JE KULTURNĚJŠÍ A KAŽDÝ ZPĚVÁK A UMĚLEC ŘÍKÁ,ŽE SE MU V OSTRAVĚ DOBŘE HRAJE,ŽE LIDI ROZUMÍ A BAVÍ SE.
Plzeň je příliš německá ,a suděťéci,nemají s českou kulturou co do činění

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

asi Ostrava.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Sice jsme to všichni tady přáli Ostravě, ale hlavním evropským městem kultury pro rok 2015 se stala Plzeň.
Nějak jsem to cítila v kostech, ale stejně doufala v Ostravu, protože jsem Moravačka a Ostravu dobře znám…

před 4976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Rynku, zapojte se…

před 4976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek