dudu

Kdo z vás si pamatuje papirovou korunu a šlo za ni koupit pět mydylek?

Nejlepší odpověď
Kepler

Korunu si nepamatuju, ale tříkorunu ano.

Další odpovědi
mosoj

No tak když si pamatuji papírovou 1 Kčs, tak si pamatuji i 1 haléř. Ten nebyl ale papírový. Za 30 haléřů byl krásný ručně točený rohlík a za 45 haléřů voňavá slaná houska a 60 haléřů stála limonáda. Po škole jsem zarazil do hospody koupil jeden rohlík a limonádu. Posílil se za 90 haléřů a hurá 5 km přes pole domů za každého počasí. Jo a matka kupovala do Pionýra benzín za 2,4 Kčs.

Jiří Bohumil

Velice dobře. Když jsem míval, jako kluk, narozeniny, tak mi mamka dala při odchodu do školy tyhle 2 Kčs a já si koupil na svačinu jeden rohlík a 5 dkg kabanosu. A to jsem si „pošmák“. Ve škole jsme si, v určitou dobu, zase za tu jednu korunu mohli na svačinu koupit jeden rohlík a k němu hrnek horký bílý kávy (pochopitelně „žitovky“).

paul1

Ján ano, mám jednu odloženou, je taková do hněda.

Kelt

Pamatuji modrou papírovou 3 korunu a zelenou 5 korunu. Mince 1,3, 5, 10, 25 a 50 haléř. Hold jsi starší, nebo to máš relikvii.

Drap

Velice dobře, jo to byly časy.

elkon

Ano pamatuji, také pamatuji telefonní automaty na 25 haléřů. dalo se z nich volat i zdarma, když jsme věděli jak na to.

Dochy

Hmmm… nejsem si jist, jestli jsem viděl platnou papírovou pětikorunu. Myslím, že ne, že papírové byli až desetikoruny a nejmenší mince pětník. Tak a teď někdo zvědavej může projít odpovědi a určit věk i u těch co včera nebo předevčírem na věk nechtěli odpovídat 😉

Emefej

Ano, korunovou bankovku (tří a pětikorunovou také) mám v živé paměti.

Midoc

Dříve býval brousek za korunu kousek.
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/brousek-na-kosu-a-srp-kameninovy-p22749/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

Holobrádci, to já si matně pamatuji i měnovou reformu v roce 1953.

Jiří Bohumil

Nejsi sám.:-), nebo ☹

Dochy

Tak podle wiki všichni co znají korunovou bankovku museli být už v roce 1960 dostatečně při smyslech, žádná batolata. Sedí to? Podle wiki jsem já opravdu nemohl zažít papírovou pětikorunu v oběhu, přestože nám to přidává dalších 12 let času. Doprkýnka to jsem tu mezi váma takovej mlaďoch?

Mimochodem, obrázek jsem našel až na aukru. Vypadá to, že teď byste se za tu korunu, pokud ji ještě máte, mohli dokonce i opít (dnes bohužel jen hezky doma potají). Zahlédl jsem tam konečné částky od 450 do 1200 (podle stavu a dalších okolností)

Emefej

Jo, jsi mlaďoch. Já jsem v r. 1960 chodil už do třetí třídy, heč!