Avatar uživatele
dudu

Kdo z vás si pamatuje papirovou korunu a šlo za ni koupit pět mydylek?

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, Kepler před 1226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Korunu si nepamatuju, ale tříkorunu ano.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

No tak když si pamatuji papírovou 1 Kčs, tak si pamatuji i 1 haléř. Ten nebyl ale papírový. Za 30 haléřů byl krásný ručně točený rohlík a za 45 haléřů voňavá slaná houska a 60 haléřů stála limonáda. Po škole jsem zarazil do hospody koupil jeden rohlík a limonádu. Posílil se za 90 haléřů a hurá 5 km přes pole domů za každého počasí. Jo a matka kupovala do Pionýra benzín za 2,4 Kčs.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Velice dobře. Když jsem míval, jako kluk, narozeniny, tak mi mamka dala při odchodu do školy tyhle 2 Kčs a já si koupil na svačinu jeden rohlík a 5 dkg kabanosu. A to jsem si „pošmák“. Ve škole jsme si, v určitou dobu, zase za tu jednu korunu mohli na svačinu koupit jeden rohlík a k němu hrnek horký bílý kávy (pochopitelně „žitovky“).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ján ano, mám jednu odloženou, je taková do hněda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pamatuji modrou papírovou 3 korunu a zelenou 5 korunu. Mince 1,3, 5, 10, 25 a 50 haléř. Hold jsi starší, nebo to máš relikvii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Velice dobře, jo to byly časy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano pamatuji, také pamatuji telefonní automaty na 25 haléřů. dalo se z nich volat i zdarma, když jsme věděli jak na to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Hmmm… nejsem si jist, jestli jsem viděl platnou papírovou pětikorunu. Myslím, že ne, že papírové byli až desetikoruny a nejmenší mince pětník. Tak a teď někdo zvědavej může projít odpovědi a určit věk i u těch co včera nebo předevčírem na věk nechtěli odpovídat 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano, korunovou bankovku (tří a pětikorunovou také) mám v živé paměti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Dříve býval brousek za korunu kousek.
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/brousek-na-kosu-a-srp-kameninovy-p22749/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
dudu

Holobrádci, to já si matně pamatuji i měnovou reformu v roce 1953.

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nejsi sám.:-), nebo ☹

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak podle wiki všichni co znají korunovou bankovku museli být už v roce 1960 dostatečně při smyslech, žádná batolata. Sedí to? Podle wiki jsem já opravdu nemohl zažít papírovou pětikorunu v oběhu, přestože nám to přidává dalších 12 let času. Doprkýnka to jsem tu mezi váma takovej mlaďoch?

Mimochodem, obrázek jsem našel až na aukru. Vypadá to, že teď byste se za tu korunu, pokud ji ještě máte, mohli dokonce i opít (dnes bohužel jen hezky doma potají). Zahlédl jsem tam konečné částky od 450 do 1200 (podle stavu a dalších okolností)

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Jo, jsi mlaďoch. Já jsem v r. 1960 chodil už do třetí třídy, heč!

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek