ReHu

Kdo z vás se živí nějakou výrobou? Kolik cca % z ceny máte v materiálu u výrobku? Dík.

Doplňuji:
WeeBear – nechápu, Co to je za výrobu, když se bere barva pro celý byt?

Drape – vím, že to není jednoduché. Záleží hodně na druhu a složitosti výrobku. Zajímá mě přibližný průměr.

Nejlepší odpověď
Drap

Jak u které věci většinou tak 10 – 30 %
Doplňuji:
Nejde takto určit . U každé výroby je to jiné. Stává se taky, že mám za práci, včetně zisku cca 10%, obchodník to vezme a obratem prodá se 100% přirážkou.

Další odpovědi
WeeBear

Obvykle okolo 15%, při dobré domluvě v rodině (jednalo se ale o zprostředko­vatele) jsme brali barvy pro celý byt za odběrovou cenu s odečteným DPH, což se vyplatilo. 🙂

Fyzik

Má drahá dělá náušnice, a tak se orientuje v tomhle trhu: na materiál obvykle padá tak 30 % z ceny, ale jsou i umělkyně, co z Fima, což je pořád poměrně levná hmota, udělají zázrak, který se dá prodat za pětset korun… Přítelkyně dělá z pravého ptačího peří, a to bývá zdarma, dobrý kšeft. :)

anonym

Zeptám se Ti u bývalé bytné. Je to zlatnice. Jenže by to chtělo, abys napsala o jaký druh výroby máš konkrétně zájem. Bude se to lišit asi o dost procent činnost od činnosti.