Kepler

Kdo z hňupů je na tom líp?

Ten co akceptuje myšlenky od jiných hňupů, nebo ten, co vymýšlí hňupiny vlastní?

Nejlepší odpověď
marci1

Těžko říci. Zřejmě ten hňup s vlastními hňupinami, jelikož hňupiny jiných hňupů mohou být ještě daleko hňupovatější, než hňupiny vlastní. 🙂

Další odpovědi
Drap

Hňup je vykastrovaný kozel a kozel obecně, jak je známo, nepřemýšlejí.

annas

Samozřejmě původní význam slova hňup = vykastrovaný kozel. Je poslušnější, lépe ovladatelný., chová se víc na maso, které tolik nepáchne. Ale nemá potomky,. příliš si neužije …

„Výraz „hňup“ je podle Vachka doložen už roku 1588, ve Staročeském slovníku je zaznamenán jako nadávka z roku 1661 – „Ten hňup hlaupý“. Je to slovo silně expresivní a vzniklo snad údajně ze slova hlupák, kdy hlásky HL byly nahrazeny výraznějšími HŇ/CHŇ. Kastrovaný kozel – potažmo „hňup“, je v prvním plánu termín s nábojem pejorativním.“

https://g.cz/8-ceskych-vykastrovanych-slov-ktera-pouzivame-casteji-nez-je-zdravo-navic-uplne-nesmysln/#

Zdroj: https://g.cz/8-ceskych-vykastrovanych-slov-ktera-pouzivame-casteji-nez-je-zdravo-navic-uplne-nesmysln/#

Přeneseně pak hanlilvá nadávka pro hlupáka. .

Napadlo mě staré přísloví

Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere.
Když už někdo někomu něco dává, tak je rozumné se daru nebránit a přijmout jej.

Těžko říct – pro hlupáka je každý hloupý, i když hloupost se někdy může stát pozitivní.

Kelt

Blbec, idiot, hňup, pokud nebereme lékařskou diagnozu, jsou to lidé, kteří mají vlastní názory a myšlenky, které ostatní nechápou, ale to neznamená, že to jsou blbosti, tedy nerealizovatelné věci.¨
Například Gándí dokázal osvobodit Indii od britské nadvlády bez použití násilí, což by žádný voják neudělal, považoval by to za hňupinu. Stejně tak vzniklo letadlo, raketa a podobně. Oni si položili otázku typy Je možné, že to bude fungovat a ne . Proč to nefunguje.?