briketka10

Kdo vynalezl molitanové špunty, ucpávky do uší?

našla jsem pouze tento článek :
http://sourko­vakyla.blog.cz/1106/bla­hoslaven-bud-ty-jenz-jsi-vynalezl-spunty-do-usi

Našla jsem přesně ty, které mám, ale jsou z
nějaké hmoty TBU-490 a to nevím co znamená :
http://www.le­karnalink.cz/Zdra­votnicky_mate­rial/Hygiena/Spun­ty_do_usi_TBU-490

Děkuji Vám za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Špunty do uší jsou poměrně mladé.

Ray a Cecilia Benner vynalezli první tvarovatelné silikonové špunty do uší v roce 1962.
Ross Gardner vynalezl pěnové špunty do uší v roce 1972.

http://inventor­s.about.com/od/es­tartinvention­s/a/ear_plugs­.htm

Další odpovědi
anonym

To nevím, ale občas je používám a jsou suprové!

http://www.korus-eshop.cz/bmz_cach­e/e/ec66eb45e2319dbc7e­e2edf13d73dec9­.image.290x290­.jpg

mosoj

Ptákovina, to není žádný vynález. Je to jenom použití vhodnějšího materiálu na již od nepaměti konanou činnost.
Doporučuji si přečíst definici vynálezu.

ReHu

Jen doplním, nejsou molitanové.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-ceho-se-vyrabeji-spunty-do-usi

ReHu

TBU 490 není materiál, ale typ těch špuntů. Si myslím.

briketka10

annas

nějaký odkaz v češtině máš anglicky neumím ☹

annas

U odkazu mám v Google přímo překlad, takže jsem nemusela jinde hledat. Také neumím angličtinu.
Tak vypadá odkaz na článek. Ale vložím ti sem překlad.

Ear Plugs – Who Invented Ear Plugs – Inventors – About.com
inventors.abou­t.com/od/estar­tinventions/a/e­ar_plugs.htm
Přeloženo: Ušní zátky – Kdo vynalezl špunty do uší – Vynálezci – About.com

Vynálezci Níže udělal zlepšení orientační bod do ucpávky do uší, nicméně, to je nemožné určit, kdo vynalezl úplně první plug do ucha. Mnoho starověkých národů vytvořil domácí špunty do uší z hlíny, nebo bavlny a vosk pro snížení šumu nebo chrání uši od životního prostředí, tj vody.
Tvarovatelný Čistý Silikonové Ušní zátky
Ray a Cecilia Benner vynalezl první tvarovatelných čisté silikonové špunty do uší v roce 1962. špunty do uší byly oceněny plavci, stejně jako ty, vyhnout hluku, pro své vodotěsné kvalit. McKeon výrobků uváděných na trh nové špunty do uší známý jako Mackova stojatými Soft Vybavení na ochranu sluchu.

Klasický hudebník, Ray Benner koupil McKeon produkty v roce 1962. V té době jediným produktem společnosti byl Mackova Špunty do uší (pojmenovaný po původním majiteli). Mackova Špunty do uší byly tvarovatelné hliněné špunty do uší. Tyto Benners navržené nové špunty do uší vyrobené ze silikonu, z nepromokavého materiálu, abyste zabránili plavce ucha, infekce ucha, způsobené vystavením vodě. Mackova polštáře Soft Špunty do uší jsou také skvělé hluku zátky.
Pěna Ušní zátky
Ross Gardner vynalezl pěnové špunty do uší v roce 1972. Oni byli poprvé uváděné na trh Cabot bezpečnostní společnosti jako EAR Classic. Gardner dostal nápad z měkkým polstrováním použitý ve sluchátkách. Jednorázové pěnové ušní nalezené v drogeriích zástrčky může snížit hladinu hluku o 25 decibelů. Pěna ušní svíčky jsou vyrobeny buď z polyvinylchloridu ( PVC ) nebo polyuretanu .

Rating Ušní zátky
Ucpávky do uší jsou hodnoceny s NRR (zkratka pro hluk Hodnocení Reduction). NRR vám řekne, kolik snížení hluku v decibelech soubor špunty do uší poskytuje. Většina špunty do uší nabízejí mezi 26–33 snížení decibelů.

Můžete si prohlédnout několik předčasných nebo neobvyklých patentů pro různé plug do ucha stylů v naší Galerii slavných špunty do uší .

ranslate.google­.cz/translate?hl=cs-CZ&dr=0&langpa­ir=en|cs&u=http://in­ventors.about­.com/od/estar­tinventions/a/e­ar_plugs.htm&e­i=LB13VaHFMMK5Uc2Tg_AM

annas

Přehlídka špuntů – poslední odkaz znova

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs-CZ&dr=0&langpair=en|cs&u=http://­inventors.abou­t.com/od/estar­tinventions/a/e­ar_plugs.htm&e­i=LB13VaHFMMK5Uc2Tg_AM

briketka10

barbakane

mám přesně takový a není nad ně, když
na dvoře řáděj cikáni a od rána štěká pes
za oknem, ale škoda, že tak tluměj hluk,
že není slyšet mobilní budík, takže mě
fakt nevzbudí ani, když mi někdo volá to
je jejich nevýhoda ☹

Agneta

já bych tam napsala ceduli: „Řádění cikánů na dvorku zakázáno“, a byl by klid:DDD

briketka10

Agni

taky řešení, ale stačí je trochu okřiknout
a na chvilku se ztiší pak zase nanovo hlučí..