sportak

kdo ví,proč,čím,a s jakým záměrem jsou vytvářeny „kondenzační stopy“ letadel?

Nejlepší odpověď
beer

Kondenzační stopy nejsou vytvářeny s žádným záměrem.
„Kondenzační stopy (kondenzační pás) jsou tvořeny drobnými vodními kapkami nebo ledovými krystalky, které vznikají jako přirozený důsledek promíchávání chladného vzduchu s horkými produkty spalování leteckého paliva. Jejich vznik a přetrvání (případně rozpad) závisí na teplotě, vzdušné vlhkosti, atmosférickém tlaku a pohybu vzdušných mas v místě vzniku.“
Pravděpodobně máš ale na mysli jednu z mnohých konspiračních teorií – tedy cemtrail :

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chem­trail

Další odpovědi
anonym

Vážený uživateli, zajisté jen nedopatřením uniklo vaší laskavé pozornosti, že na vaši otázku už byly vloženy předchozí užitečné odpovědi.
Činí-li vám prosté vyhledání technické problémy, postačí nahlédnout do přiloženého odkazu!

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-jsou-za-letadly-dlouhe-bile-cary-na-obloze

odpomass

Já například.

Pájo

Já to taky vím!

;)

01Ricco

Jsou vytvářeny mimozmskými návštěvníky za účelem vysávání mozku lidí, zatím se to projevuje pouze u některých jedinců, ale mám informace, že dřív nebo později dojde na všechny.

anonym

Konečne na to niekto prišiel!

Všetci si tu myslia, že tie stopy sú nejakým vedľajším produktom pohonu lietadiel, ale to je omyl!
Je to podobne ako s vlakom – to tiež nemá ako vedľajší produkt koľajnice, naopak, potrebuje ich pre pohyb.
U lietadiel to je troška zložitejšie, Vo vzduchu sa dráha trvalo nevydrží, tak si ju každé lietadlo musí „vyrábať“ a od nej sa potom odráža pomocou takých malých lopatiek (nie sú vidieť, je to tajný produkt vojenského výskumu ešte hitlerových vedcov).
Piloti sa orientujú poľa toho, ako rýchlo za nimi „stopa“ mizne, tvoria sa také uzlíky, a potom hlásia na zem: Máme rýchlosť toľko a toľko uzlov.
Takže neverte kadečomu, čo sa niekde dočítate, tie informácie sú zastaralé, písal o nich niečo už Ciolkovskij, a to bolo skoro pred 100 rokmi.