Mousinek

Proč jsou za letadly dlouhé bílé čáry na obloze?

proč je hned nerosfouká vítr?
http://www.brau­nstein.cz/pic­ture-11814

Nejlepší odpověď
tom004

Je to zkondenzovaný plyn. Při spalování v motorech letounů dosahují teploty několika stovek °C. Okolní teplota ve výškách, v nichž se letouny pohybují je několik desítek °C pod nulou. Vlivem rozdílu těchto teplot dochází ke kondenzsci,která se nám při pohledu ze země jeví jako bílá čára.A s tím roplynutím,vliv na ně má vzduch proudící vtěchto výškách a také doba za jakou dojde k vyrovnání teploty okolního vzduchu a teploty výtokových olynů.

Další odpovědi
mosoj

Jsou to kondenzační stopy po kondenzaci vodních par.
Rozplynou se úměrně proudění vzduchu v té výšce. Když je malé, trvá rozplynutí déle.

Pak existuje ještě teorie o „chemtrails“ ale té moc nevěřím. I když na tomto světě je možné snad vše.