orestez

Kdo ve stavu žití řídí náš dech? My, nebo samo se to nějak dýchá? #relaxace

V řízené relaxaci jsou dány počáteční informace o soustředění na dech. Bylo řečeno, že nijak neovlivňujte svůj dech. Mám tedy pravomoc nad neovlivňováním dechu?
https://youtu­.be/lZBPi0o3QAs s názvem Programování mysli. Obsah je čtený.

Odpovědi
Kelt

Dýcháme automaticky od okamžiku našeho narození. Stejné je to s trávením, srdečním oběhem, tlukotem srdce a pod. Jistě, dá se vytrénovat a určitým způsobem řídit dech, jeho délka, hloubka. Například lovci perel dokáží vydržet pod vodou až 10 minut. U meditace je to dáno zvýšenou citlivostí na dech, který si uvědomujeme, když omezíme zrakové vjemy.