Rokio

Kdo to přesně je ekonomicky aktivní člověk?

Je to pouze osoba, která má zaměstnání, či je to i živnostník, nebo to je kdokoliv, kdo má nějaký příjem (např. investoři, majitelé autorských práv apod.)? Patří sem i důchodci či je to úplně jinak?

Odpovědi
Dochy

Myslím, že ten kdo něco dělá a vytváří tak nějaký zisk. Z Tebou jmenovaných kategorií by to měli být všichni kromě důchodců (vyjímka z vyjímky: PRDUCH)

ivzez

Tímto obratem se většinou míní zaměstnanci a podnikatelé.

McArthur

Pojem není ohraničen věkem. Jde o to, zda-li člověk je schopný se začlenit do společnosti a vytvářet nějaké hodnoty svou prací a za tu práci dostává zaplaceno. Obvykle to jsou lidé od konce studií po penzi, ale někteří jedinci jsou aktivní již od školy a jiní zase dlouho v důchodovém věku.