Miroslavst

Kdo to byl sv.Dindy?

Říká se na svatého dindy nebo někdy jindy. Kdo to byl ten svatý Dindy?

Nejlepší odpověď
annas

Až budou slepice nosit čepice,
až budou myši od koček dostávat vánočky,
až budou želvy závodit v běhu se lvy,
až budou hrušky růst na jedli, aby se veverky najedly,
až bude prase nosit cop a stromy hopsat hop, hop, hop,
až budou kapři zpívat árie o tom, jak poletí až do tramtárie,
až budou v létě Vánoce a ve dne tma a dneska bude jindy,
bude mít svátek svatý Dindy.

http://www.no­vaskolabrno.cz/da­ta/sections/170/Kl%C3%­AD%C4%8D%20ke%20cvi%C4%8­Den%C3%ADm%20z%20U%C4­%8CEBNICE%20%C4%8Ces­k%C3%BD%20jazyk%203­.pdf

Pan Nikdy – až naprší a uschne, až se objeví modrý měsíc, zvony, které samy nebijí, až žabám narostou vlasy, až raci budou pískat na horách, až kaktus vyroste na dlani, až budou mít slepice zuby – nekonečné čekání, které nemá budoucnost. Užívá se i v jiných zemích…

Miroslavst

Annas děkuji.

anonym

Annas tak za tohle klobouk dolů,zasloužila by jste si sto palečků

annas

Buraku, děkuji moc.