dudu

Kdo tedy lže a zřejmě i krade? Proč opozice a média nejednají férově a nejsou objektivní?

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už počtvrté za sebou stalo Finsko. Česko si oproti loňsku o jednu příčku polepšilo a skončilo osmnácté. Zpráva hodnotí 149 zemí světa na základě faktorů, jako je například hrubý domácí produkt, předpokládaná délka zdravého života, míra korupce, sociální podpora nebo osobní svoboda. Česko z loňské 19. pozice postoupilo na 18. příčku, přičemž v posledních letech v žebříčku setrvale stoupá vzhůru. V roce 2016 bylo 27., o rok později 21. a předloni 20.
Dlouhodobě jsou nejspokojenější podle ekonoma z Columbijské univerzity Sachse obyvatelé zemí na severu Evropy.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/nej­stastnejsi-lide-na-svete-jsou-ve-finsku-cesko-si-polepsilo-na-18-misto-uvadi-pruzkum.A210320_113­051_ln_zahrani­ci_liluj

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mně média a opozice na to nemají vliv. Ty se chovají všude ve světě více či méně stejně. Průzkum se snaží o objektivní porovnání zcela konkrétních ukazatelů a je zaměřeno na průměrného člena společnosti.

Další odpovědi
Drap

To patří nakonec, alespoň u nás k takovému folkloru. Většinou jsou za to i dobře honorováni, jak media ta i většina politiku. Platí zkrátka staré: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Ametyst

Viděla jsem, jak se ve Finsku po přijetí eura zdražilo kde co, a lidi byli opravdu naštvaní . Ještě že mají tu pašovanou vosku z Ruska, to pomáhá hlavně v polárních nocích. Vite, jak to bývá s důvěryhodností průzkumu, dokud se nezeptaji vás.

zjentek

A spokojenost se nejlépe zračí ve tvářích obyvatelstva. Zkus vyjet kamkoli do ciziny (tedy vyjma zemí vysegrádské štyrky, bo tam všude maj stejně znechucené xichty jako v črdeli) na déle jak tři měsíce, potom se vrať a rozhlédni se okolo sebe. Neuzavírej se někam na akademickou půdu, anebo do jiné ulity. běž ven a ROZHLÉDNI SE. Najednou na vlastní oči spatříš, v čem jsi předtím bez povšimnutí žil. A může tam být Kalousek, Babiš, Klaus, Štrougal, Mrázek anebo může přijít i Kellner a NIC se v těch tvářích nezmění!!! Dokud k moci budou moci zloději (byť by kradli jen blbé kuličkové pero) okrádající občany na jejich celoživotní práci, občan BUDE ZNECHUCEN!

Mě by spíše zajímalo, čemu jsou Člováci na 34. pozici když mají EURO, zatímco mi tu FURT JEŠTĚ oslíme s umírající českou kačkou.

Jiří Bohumil

A že jsi nedal celý ten odstavec.
V jeho závěru je hlavně velmi zajímavá ta poslední věta. 🙂
Zřejmě nemá možnost si číst třeba naše „Novinky“ , případně jiné naše internetové servery a pak zejména odezvy a diskuze k jejich článkům.
To by se asi divil!!!
Znění celého odstavce:
„Dlouhodobě jsou nejspokojenější podle ekonoma z Columbijské univerzity Sachse obyvatelé zemí na severu Evropy. Na předních příčkách se umísťují pravidelně. „Lidé se v těchto zemích cítí bezpečně (…). Vlády jsou považovány za důvěryhodné a čestné a velká je tam i vzájemná důvěra,“ dodal.“

Ha, ha, ha.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.