England1522

Kdo souhlasí aby šlo CHORVATSKO do Evropské Unie (EU)

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodně ano. Pokud jsou v Unii Rumuni a jiné balkánské státy nechápu proč bych měla být proti…:D

Další odpovědi
anonym

Trochu věcného přístupu:

  1. Slovinsko, jako bývalá země Jugoslávie už v EU dávno je a v mnohých parametrech je na tom dokonce lépe než my (viz HDP/hlavu, 27 900 USD /90%/, kdežto ČR jen 24 987 USD/81%/ – viz odkaz ve zdroji).
  2. Splnilo přístupová kritéria stejně jako v r. 2004 ČR.
  3. Jakožto nejčastější destinace českých dovolených bude vstup nesporným přínosem a mnohovrstevným zjednodušením.
  4. ad ocko zaměňuješ eurozónu s EU, což je hrubý systémový omyl. Pokud bys malinko sledovala vývoj Chorvatska v posledních letech, nebo se znala s některými Chorvaty, nesporně bys mluvila jinak a neventilovala nepodložené emoce.
  5. Bez ohledu na naše nekompetentní postoje je proces vstupu do EU nezvratný, ve hře už zůstávají jen relevantní termíny.

(Někdy žasnu, jak málo soudnosti je mezi lidmi, racionálně odpovídají jen suaeda a Bohemica).
Doplňuji:
Řecko dluží ne kvůli EU, ale pro dlouholeté falšování ekonomických parametrů a zcela neúnosný sociální systém (hypertrofický počet a platy státního aparátu, nereálné penze a měkké podmínky pro přiznání, ochrana zaměstnanců – podobně jako ve Španělsku, kde je člověk téměř nepropustitelný pro astronomické odstupné (a z toho plynoucí bezprecedentní nezaměstnanost) atd. atp.
Při posuzování jakékoliv země, je potřeba nejprve něco vědět o jejich systémech, fiskální politice a strukturách. Jinak to jsou prostě jen diletantské hemzy – a'la „jedna paní povídala.“
Nechme promluvit úderná fakta – viz odstavec Řecká ekonomika v odkazu níže:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98ec­ko
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­ci%C3%A1ln%C3%AD_st%C3%A­1t
P.S. Tato rubrika není Zábava (tlachárna), ale seriózní dotaz s očekáváním korektních odpovědí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/EU

suaeda

Chorvatsko v EU a proč ne.
Časem tam budou stejně všechny nebo skoro (mimo států s Ruským vlivem) všechny státy z Evropy. Evropa se bude muset sjednotit proti vlivům z Arabských zemí, Číně, Rusku a i Americe. Ale bude to běh na dlouhou trať a ještě se párkrát přitom pořádně zakopne. Jinak by se také mohlo stát, že naši potomci se nebudou učit anglicky či německy ale třeba arabsky nebo čínsky.

anonym

Upřímně vzato, je to věc jejich a zástupců EU, kteří o tom budou rozhodovat. V dnešní situaci bych se do tohoto spojenectví rozhodně zbytečně nedrala. EU má co dělat se státy, které už jejími členy jsou. Neví si rady s Řeckem a je otázka, jestli to bude jediná země, která je téměř na cestě z EU ven.
To je najednou divení, že Řecko má vůči unii obrovské dluhy, že? Kdopak mu asi ty peníze napůjčoval?
Být na místě zástupců Chorvatska, raději bych nějaký čas počkala, až se situace zklidní a EU bude opět stabilní. Rozhodně ale nejsem proti tomu, aby členy EU Chorvaté byli.
Doplňuji:
Sice nechápu, co emotivního je na mém názoru, že bych počkala na místě Chorvatska až se situace v EU uklidní a vyřeší se problémy, které tu teď nesporně jsou, ale Dr. Axl mi to určitě řádně vysvětlí. Takže zůstávám v klidu. A cože jsem to v této odpovědi vlastně za co zaměnila?
Vážený kolego, nepřeháníš to malounko ve svém snažení napravit nám všem hlavy? No, a s tou seriozní odpovědí na seriozní otázku bys měl asi také pokračovat ve čtení dalších otázek stejného autora. Možná bys potom přestal být tak stroze vědecký. Mám za to, že tazateli šlo o polemiku, ne o vědecky podložené informace z politického dění.

muhamed

At nechodi

Drap

Aˇˇt souhlasit budu, či nebudu, je to uplně jedno, protože nás se na to stejně nikdo nebude ptát a EU si to udělá podle sebe.

anonym

ad ocko, pokud jsem se nepřekoukl, rubrika je odborná a ne diskuzní zábava.
Mé repliky směřují k meritu otázky, nikoliv osobní – pakliže je někdo nedůtklivý či mu ješitnost brání přiznat, byť drobné pomýlení, není mou vinou.
Jen jsem se pokoušel naznačit, že nedílnou součástí demokracie je pluralita a poskytnutí svobody svébytnosti i jiným, nejenom sobě.
Viz naše vlastní snahy o přispoupení a jejich znevažování ze strany starých „vyspělejších“ členů o outsidrech ze zaostalého východu postkomunistického bloku.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plu­ralismus
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­tonomie
Viz už nadčasové a vizionářské snahy Jiříka z Poděbrad o „Smlovu o nastolení míru v celém křesťanstvu“, kdy tomu bránila papežská moc.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ji%C5%99%­C3%AD_z_Pod%C4%9Bbrad
Po smrtelné zkušenosti 2.sv. války je civilizovaná a kultivovaná koordinace na mezinárodní úrovni životní nutností, protože jakýkoliv další světový konflikt by už vyústil jen v zánik lidstva. Kdo to nevidí, je tmář a zpátečník, není-li přímo válečný štváč. V tomto směru fandím liberálnímu a osvícenému humanismu, protože v něm je jediná šance na naše samotné přežití.
Proto se ocko nediv, že vůči separatismu, lokálnímu sobectví a absenci sounáležitosti, jsem stejně kritický jako např. k okupaci Tibetu a dalším excesům ve světě. Naše vlastní trauma z 300 let v područí, by mělo zůstat pro každého z nás varovným mementem a měli bychom v nás najít týž pokrok, kvůli němuž se před poslední válkou právě k nám uchylovaly významné kapacity a autority před ideologickým a národnostím útiskem.

anonym

Dobře. Ty si holt nedokážeš dát pokoj a budeš všem vymývat hlavy do poslední vteřiny. Nejsem Annas. Já na závislosti netrpím, nebudu psát pořád dokola odpovědi na stejné otázky a ještě trapně kritizovat, že „někdo sbírá body“. A nebudu taky čekat na to, až mi budeš vypisovat, kde jsem udělala překlep.
Fajn, jsi téměř jediný, kdo tady „ví všechno o všem“ (nebo si to aspoň o sobě myslí), tak si to užij.
Psala jsem Ti, že když nepřestaneš se svým mentorováním, že na odpovědích skončím. Tak ses dočkal.
Užij si to brouku!!!
Loučit se tu s nikým nebudu, nepředpokládám, že by kvůli mému odchodu někdo ronil slzy.
Nedůtklivost, ješitnost atd. – víš co? a víš kam,že? Nemusím kvůli konkrétnosti tohoto závěru porušovat kodex vulgaritou, že ne?