Karelcz

Kdo slouží na pohotovostech?

Na specializovaných pohotovostech, oční, zubní apod. Prý tam slouží méně schopní lékaři které tam strčili. Podle všeho se tam nikomu nechce dělat.

Kdo je tam tedy a jak přiřazuje.

Nejlepší odpověď
da ny

Kde jste získal podobné „informace“?

Na očním, chirurgii, gynekologii, neurologii atd. slouží nemocniční lékař daného oddělení, který má službu. Dále všichni odborní ambulantní lékaři, kteří chtějí „udržet“ odbornost, případně ti, které nemocnice získá (na víkendy) ke spolupráci..

U zubařů je to (u nás) tak, že všichni aktivní praktičtí zubní lékaři v okrese se postupně podle sestaveného rozpisu o sobotách a nedělích střídají. Kdysi každý ve své praxi a od jisté doby na jednom stálém místě v nemocnici). Ve všední dny je po 16h pohotovost pouze v krajském městě nebo v Plzni (80 k
Lékaři si mohou mezi sebou služby měnit případně se služby vzdát ve prospěch kolegy, který má o služby zájem......)

RZP u nás jezdí nejen praktičtí lékaři, také zubař nebo Otorinolaryngolog a patří k nejlepším ;D

Další odpovědi
Drap

Neni to pravda. Na pohodovostech se lékaři většinou střídají.