BEAES

Kdo se zabýval se tzv. nízkým dramatem, především komedií a fraškou? Co tím sledoval?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Molière, vlastním jménem Jean-Baptiste Poquelin, (15.ledna 1622– 16.února 1623) byl francouzský herec, spisovatel a dramatik období klasicismu.

Syn měšťana, proti vůli rodiny se stal komediantem. Původně byl členem kočovné společnosti, později si založil svoji vlastní kočovnou společnost. Brzy se svými hrami proslavil, především mezi chudinou. Zabýval se tzv. nízkým dramatem, především komedií a fraškou. Protože ve svých hrách kritizoval a zesměšňoval společnost (předváděl mravy své doby), dostával se do častých sporů s královským dvorem. Jeho hry se dodnes objevují na jevištích

Zdroj: http://www.tu­ristika.cz/vy­lety/pariz-historie-a-osobnosti-na-hrbitove-moliere