paul1

Kdo přišel na to, že lék Ivermektin je vhodný proti COVID-19?

Ivermektin je lék určený k veterinární léčbě proti parazitům. Koho napadlo použít ho pro lidi v léčbě proti koronavirusu? Hledal jsem, ale nenašel nic.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zkouší se kdeco (samozřejmě myšleno v rámci vědeckého zkoumání např. v testech na buněčných kulturách !!). Nějaká zpráva byla na Novikách viz odkaz. SÚKL měl tu látku v seznamu „hodnocených léčiv na nemoc COVID-19“, ale článek z webu stáhl. Pokud vím, tak jediný schválený přísrpavěk je remdesivir.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/lek-proti-vsim-muze-vyrazne-snizit-pocty-obeti-covidu-tvrdi-britsky-vedec-40346830

Další odpovědi
Kepler

Hledal jsem s větším úspěchem: Dr. Kylie Wagstaffová z Monash Biomedicine Discovery Institute, resp. tým z tohoto institutu. https://rizena­detoxikace.cz/i­vermektin-zabiji-covid-19/
Teda, to je bomba! Možná zásadní průlom.

mosoj

No minulý rok na jaře se psalo na internetu, že prý pomáhá lék Famosan. Lék na žaludeční potíže a pálení žáhy. I hov.. !!! ?Lék který opravdu pomáhá stojí 200 000 dolarů. Včíl mudruj jak si ho pořídíš.

Beno

Nevhodný je jiný lék.
https://www.o­koronaviru.cz/i­buprofen/

paul1

Pro „Beno“:
Tito lékaři se léčili Ivermektinem, ale s pochybnými výsledky:
https://www.top­ky.sk/cl/11/22­19929/Covidove-tornado-u-protestujucich-lekarov--Na-summite-odmietali-vakciny--kratko-na-to-mali-pozitivne-testy-

Beno

Lepší je být vyléčený s pochybnými výsledky než vůbec. Asi se musí použít zavčas.
O

Beno

Lepší je být vyléčený s pochybnými výsledky než vůbec. Asi se musí použít zavčas.
O

Beno

Lepší je být vyléčený s pochybnými výsledky než vůbec. Asi se musí použít zavčas.
O

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Keplerovo nadšení bych nesdílel: experimwentálních léků je víc a toto není úplně nová zpráva (popravdě je už z dubna 2020 …)

Kepler

Není to experimentální lék, pro veterinární účely je dlouho vyráběn už mnoho let. Jen se našel jeho dříve neznámý účinek. Výhoda je tedy v tom, že je okamžitě dostupný a jeho účinnost prostě nemá konkurenci. Zamíchat kartami může jen to, že se mohou objevit nějaké nežádoucí účinky, ale který lék je nemá?