Avatar uživatele
Zlatý

Kdo otevřel Pandořinu skříňku, že se děje to, co se děje v současnosti, nejen v Evropě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Souhra okolností. V minulosti svět také nebyl klidný. Lidí je na světě hodně a každý (jedinci i státy) hájí své zájmy (domnělé, či skutečné). Vzhledem k množství proměnných je naprosto nereálná představa, že v pozadí někdo cíleně "tahá za nitky", jek předpokládá většina konspiračních teorií. V systému jsou samozřejmě silnější aktéři, kteří můžou řadu věcí ovlivnit výrazněji, než jiní, nicméně tento vliv je mezi lidmi dost přeceňován. Chcete-li důkaz, podívejte se jak dopadli růžové představy Američanů (jakožto nejmocnějšího mezinárodního aktéra) ohledně toho, jak se bude vyvíjet situace na blízkém východě, když započali válku v Iráku (myslím tu v roce 2003).
Čili mezinárodní situace je komplikovaná (a vždycky byla), současná situace je výsledkem řady vlivů, jejichž váhu nelze momentálně přesně zjistit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V podstatě celé dějiny lidstva jsou dějinami migrace, dobývání a vymezování teritoriálních zájmů a požadavků...
;-)
Jak daleko do historie chceš jít?
;-)

Bezprostřední příčinou současného stavu je zhroucení mocenských vazeb vybudovaných v některých lokalitách (Blízký východ, sever Afriky) a zrušení koloniálních vazeb (střední Afrika) po WWII (v období studené války).
Ale příčiny můžeš dohledat už v křižáckých taženích, migraci Slovanů do Evropy, předtím v rozpínání Keltů do Asie...


Avatar uživatele
Pokročilý

Nemyslím, že se dá tohle zlo nějak personifikovat. V Africe a Asii stále dochází k migraci, lidi utíkají za lepším. Nyní využili podmínek, které nastaly pádem režimu v Libyi, otevření tureckých hranic do Řecka a sdělili si poměrně rychle, jaké podmínky panují kde v Evropě a že je Evropa díky svým svazujícím zákonům neschopna se bránit. Na to se nabalily parazitující neziskovky a eurohujeři jako Šipdla a spol. a různí šílení imámové. Je to souběh více faktů - štědrá sociální politika Německa a Švédska, silná komunita dřívějších utečenců, která láká další, pokles porodnosti Evropanů a snaha eurohujerů to řešit importem migrantů, Arabské jaro, vlivy amerických válek v řadě států, snaha některých zemí se zbavit nežádoucího obyvatelstva, které nechce přijmout už zpět v rámci deportací a spoustu dalších vlivů. Kdyby to zapřičinil jen jeden člověk a jeden vliv, už by se to dávno zjistilo, kdo za tím stojí. Takhle to vyhovuje více lidem a efektem valící se sněhové koule přibývají další migranti geometrickou řadou.


Avatar uživatele
Zlatý

Někdo hodně mocný a hlavně hodně,hodně zlý.Odpovědi se možná nikdy nedopátráme.Zatím známe jen takové malé aktéry kteří pomáhají šířit velké zlo.Hlavní aktér může být někde v pozadí.


Avatar uživatele
Zlatý

Pandorina skrinka má dávnu históriu. Tu stačí ísť len trochu do minulosti, ale nebyť pritom zaslepený.
V nedávnej minulosti hrádzu pre imigrantský príliv cez Stredozemné more tvorili Turecko, Tunis a Lýbia. V čase oteplenia vzťahov medzi Líbyou a Európu bol obnovený export zbraní do Líbye z EU. V roku 2006 bola Líbya vyškrtnutá zo zoznamu štátov podporujúcich terorizmus. Z tých čias je známa Kaddáfiho veta (nie je to doslovný citát, ale v zmysle): "Kto otvorí Líbyu, otvorí Európu Arábií". Takže dvierka Pandorinej skrinky poznáme.
Kto však mal kľúč a použil ho?
Ten, kto podporoval národnostno- nábožensko- politickú kašu na územiach Severnej Afriky a Juhozápadnej Ázii.
Ten, kto mal z toho zisky.
Ten, kto najviac kričí "chyťte zlodeja"
Nie, nie je to konkrétny človek, nie je to ani konkrétny národ, nie je to náboženstvo,...
Človeka žijúceho osamotene kdesi v zákrutách Orinoka, či na ostrove v Severnom ľadovom oceáne, alebo domorodého Papuánca, nie týchto ľudí to netrápi a kľúč u nich nehľadajte.
Je to
samotná "civilizovaná" spoločnosť, ľudia žijúci v tejto spoločnosti,
je to túžba po moci,
túžba mať stále viac,
túžba vládnúť
je to neschopnosť povedať dosť,
je to nezáujem o dianie v spoločnosti,
Ano, to meno znie Egoizmus.


Avatar uživatele
Stříbrný

nikdo. spontánní reakce na přemnožený druh lidských parazitů


Avatar uživatele

Myslim, ze se obedvalo i driv a to nejen v Evrope.

Fakt je takovy problem zamyslet se, nez napises otazku? Jak ma nekdo vedet, co tim myslis?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Ahmed Nakadi, to je fakt takový problém pochopit, že Pandořina skříňka zůstává symbolem zhoubného daru a uvolněného zla?

Já večeřím taky tak.

Avatar uživatele

anonym

To ne, význam spojení i původ chápu. Ale nevím, které zlo máš na mysli. Já dneska spořádal čtvrtku husy s pěti velkými knedlíky a myslím, že doktor by neřekl "to jsi udělal skvěle".

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

No, až se příště rozdělíš, třeba s muslimy, o to, co jsi dnes snědl, pochopíš to zlo! Nedívej se na současnost , ale hleď i do budoucnosti.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.