Kdo otevřel Pandořinu skříňku, že se děje to, co se děje v současnosti, nejen v Evropě?

Nejlepší odpověď
xxx3

Souhra okolností. V minulosti svět také nebyl klidný. Lidí je na světě hodně a každý (jedinci i státy) hájí své zájmy (domnělé, či skutečné). Vzhledem k množství proměnných je naprosto nereálná představa, že v pozadí někdo cíleně „tahá za nitky“, jek předpokládá většina konspiračních teorií. V systému jsou samozřejmě silnější aktéři, kteří můžou řadu věcí ovlivnit výrazněji, než jiní, nicméně tento vliv je mezi lidmi dost přeceňován. Chcete-li důkaz, podívejte se jak dopadli růžové představy Američanů (jakožto nejmocnějšího mezinárodního aktéra) ohledně toho, jak se bude vyvíjet situace na blízkém východě, když započali válku v Iráku (myslím tu v roce 2003).
Čili mezinárodní situace je komplikovaná (a vždycky byla), současná situace je výsledkem řady vlivů, jejichž váhu nelze momentálně přesně zjistit.

Další odpovědi
gecco

V podstatě celé dějiny lidstva jsou dějinami migrace, dobývání a vymezování teritoriálních zájmů a požadavků…
😉
Jak daleko do historie chceš jít?
😉

Bezprostřední příčinou současného stavu je zhroucení mocenských vazeb vybudovaných v některých lokalitách (Blízký východ, sever Afriky) a zrušení koloniálních vazeb (střední Afrika) po WWII (v období studené války).
Ale příčiny můžeš dohledat už v křižáckých taženích, migraci Slovanů do Evropy, předtím v rozpínání Keltů do Asie…

dejavu

Nemyslím, že se dá tohle zlo nějak personifikovat. V Africe a Asii stále dochází k migraci, lidi utíkají za lepším. Nyní využili podmínek, které nastaly pádem režimu v Libyi, otevření tureckých hranic do Řecka a sdělili si poměrně rychle, jaké podmínky panují kde v Evropě a že je Evropa díky svým svazujícím zákonům neschopna se bránit. Na to se nabalily parazitující neziskovky a eurohujeři jako Šipdla a spol. a různí šílení imámové. Je to souběh více faktů – štědrá sociální politika Německa a Švédska, silná komunita dřívějších utečenců, která láká další, pokles porodnosti Evropanů a snaha eurohujerů to řešit importem migrantů, Arabské jaro, vlivy amerických válek v řadě států, snaha některých zemí se zbavit nežádoucího obyvatelstva, které nechce přijmout už zpět v rámci deportací a spoustu dalších vlivů. Kdyby to zapřičinil jen jeden člověk a jeden vliv, už by se to dávno zjistilo, kdo za tím stojí. Takhle to vyhovuje více lidem a efektem valící se sněhové koule přibývají další migranti geometrickou řadou.

ten který je

Někdo hodně mocný a hlavně hodně,hodně zlý.Odpovědi se možná nikdy nedopátráme.Zatím známe jen takové malé aktéry kteří pomáhají šířit velké zlo.Hlavní aktér může být někde v pozadí.

led

Pandorina skrinka má dávnu históriu. Tu stačí ísť len trochu do minulosti, ale nebyť pritom zaslepený.
V nedávnej minulosti hrádzu pre imigrantský príliv cez Stredozemné more tvorili Turecko, Tunis a Lýbia. V čase oteplenia vzťahov medzi Líbyou a Európu bol obnovený export zbraní do Líbye z EU. V roku 2006 bola Líbya vyškrtnutá zo zoznamu štátov podporujúcich terorizmus. Z tých čias je známa Kaddáfiho veta (nie je to doslovný citát, ale v zmysle): „Kto otvorí Líbyu, otvorí Európu Arábií“. Takže dvierka Pandorinej skrinky poznáme.
Kto však mal kľúč a použil ho?
Ten, kto podporoval národnostno-nábožensko-politickú kašu na územiach Severnej Afriky a Juhozápadnej Ázii.
Ten, kto mal z toho zisky.
Ten, kto najviac kričí „chyťte zlodeja“
Nie, nie je to konkrétny človek, nie je to ani konkrétny národ, nie je to náboženstvo,…
Človeka žijúceho osamotene kdesi v zákrutách Orinoka, či na ostrove v Severnom ľadovom oceáne, alebo domorodého Papuánca, nie týchto ľudí to netrápi a kľúč u nich nehľadajte.
Je to
samotná „civilizovaná“ spoločnosť, ľudia žijúci v tejto spoločnosti,
je to túžba po moci,
túžba mať stále viac,
túžba vládnúť
je to neschopnosť povedať dosť,
je to nezáujem o dianie v spoločnosti,
Ano, to meno znie Egoizmus.

lexx

nikdo. spontánní reakce na přemnožený druh lidských parazitů

anonym

Myslim, ze se obedvalo i driv a to nejen v Evrope.

Fakt je takovy problem zamyslet se, nez napises otazku? Jak ma nekdo vedet, co tim myslis?

anonym

Ahmed Nakadi, to je fakt takový problém pochopit, že Pandořina skříňka zůstává symbolem zhoubného daru a uvolněného zla?

Já večeřím taky tak.

anonym

To ne, význam spojení i původ chápu. Ale nevím, které zlo máš na mysli. Já dneska spořádal čtvrtku husy s pěti velkými knedlíky a myslím, že doktor by neřekl „to jsi udělal skvěle“.

anonym

No, až se příště rozdělíš, třeba s muslimy, o to, co jsi dnes snědl, pochopíš to zlo! Nedívej se na současnost , ale hleď i do budoucnosti.