Děda Louda

Kdo nese odpovědnost za mezinárodní ostudu?

Eufórie z vítězství v Davis Cupu časem pomine. Ne tak ta obrovská mezinárodní ostuda, kterou jsme si před celým světem prostřednictvím našich reprezentantů utrhli. Všichni (i jistý pan Kalousek) měli na teplácích obráceně vyvedenou státní vlajku.
Občas se přihodí, že zvláště při velkých mezinárodních akcích dojde omylem k záměně vlajek nebo zahrají hymnu jiného státu.
Ovšem v tomto případě naprosto selhal domácí pořadatel při takto významné události.
Kam se poděla úcta ke státním symbolům? A kdo za touto blamáží stojí?

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě to bylo uděláno záměrně, aby celý svět viděl, že je u nás téměř vše naruby.

Další odpovědi
lukas.zmizik

myslím že ostuda pana Kalouska s teplákama je jedna z těch menších, kvůli které bude ve světě povědomý…

manon

Kdee? Já si nic nevšimla? Nebo myslíš to tříbarevné členění v národních barvách, které je zepředu jiné než zezadu? Já koukala na tenis a asi mi něco uniklo.

PS: Myslím, že vítězství v Davis Cupu se bude dlouho skloňovat a neupadne v zapomnění. Jako nezapadlo to letité z časů Lendla a Šmída. Je to dobrá reklama pro zemičku tak malou. Jestli tam byl nějaký lapsus s vlajkami, možná to někdo připomene, ale významem tato chyba nepředčí význam sportovního vítězství.
Doplňuji:
Pokud totiž by se brala jako „lícová strana“ stylizace ta s nápisem Czech Republic, tak je to to, co měli hráči na zádech (publikum vidělo tento pohled pod sebou sedící lavičky) – tam je to správně. „Rubová“ strana je vždy obráceně, co naděláš. Je to otázka náhledu.

Děda Louda

Manon, ty tepláky byly jak zpředu, tak zezadu vyvedeny stejně chybně a v rozporu se všemi pravidly. Tvá domněnka o průsvitnosti (viditelnosti rubové strany) textilu ovšem naráží na to, že by museli být průsvitní i jeho nositelé. To už se nezmiňuji o nečitelnosti (zrcadlovém převrácení) nápisů v tebou popisované teorii a chabém pokusu o obhajobu šlendriánu.

manon

Je možné, že mi něco uniká, nejsem žádný extra znalec symbolů. Vidím na zádech červený pruh vpravo (správně) + nápis (jaké zrcadlové obrácení?), vepředu potom červený pruh vlevo – ale pokud je to rubová strana, co se dá dělat. Tak buď konktrétní, jaký šlendriján máš na mysli a proč je moje obhajoba chabá.

Děda Louda

Máš pravdu, na zádech je to v pořádku, to jsem se překouk, přijmi, prosím, omluvu. Ale proč ti pánové mají zepředu oděv rubovou stranou navrch?
A s těmi písmenky: podíváš-li se na nápis z rubové strany, jak uvádíš, musíš nutně vidět písmenka převráceně.

manon

Omluva se přijímá :) Nene, z rubové strany neuvidím nápis vůbec. Kdyby byla vlajka z neprůhledného materiálu, což bývá, tak pruhy z rubu budou obráceně a nápis bude natištěn jen na lící – na rubu nebude vidět nic.
Pánové si jako „vlezli do vlajky“ :) Já bych to moc neřešila. Prali se jako lvi a udělali dobrý kus práce.

Děda Louda

Před hráči klobouk dolů. Tohle není tak docela jejich věc, v tom jede množství štábů a „odborníků“, kteří se s tím vším vezou a přiživují se na cizí dřině.

manon

Kdoví. Jsou to srdcaři a svůj názor si asi taky řeknou.
http://aktual­ne.centrum.cz/spor­tplus/ostatni-sporty/tenis/cla­nek.phtml?id=65­5066