Zvědavý

Kdo nebo co způsobilo požár činžáku v Londýně?

Jsou už známé příčiny či možní pachatelé ? Nejde o další teroristický útok ? díky

Nejlepší odpověď
kesim

O teroristický útok se s největší pravděpodobností nejedná. Hodně zdrojů uvádí vadnou lednici (http://www.in­dependent.co.uk/new­s/uk/home-news/grenfell-tower-cause-fridge-faulty-fourth-floor-london-kensington-disaster-latest-a7792566.html)

Další odpovědi
Kepler

Porucha, či zkrat na lednici v bytě jednoho londýnského taxikáře (ve 4. patře).

Nuk nuk

Příčiny ještě známé nejsou a je otázka, jestli se někdy dovíme přesně, co to způsobilo. Záleží na tom, zda v takovém žáru vydržely stopy. Oni sice i za takových podmínek dokáží vyšetřovatelé plus minus určit, co asi tak mohlo požár způsobit a zda to byla technická závada, či selhání lidského faktoru, nebo úmysl, ale není jisté, zda odhalí vše.
Proslýchá se, že požár způsobila vadná lednice. Důvod, proč se požár tak rychle rozšířil a zachvátil prakticky celý dům, je nejspíš už známý. Izolace byla udělaná z materiálu, který nebyl vhodný pro takto vysoké budovy. Ale to není příčina požáru, jen rozšíření.

Ani úmysl nebo dokonce teroristický útok asi ještě nejde zcela vyloučit. Ačkoliv v tomto případě o teroristický útok nešlo a pokud ano, tak ne ze strany muslimů. V těchto domech v Británii už dávno nežijí průměrní obyvatelé, ale převážně chudší lidé, což jsou dost často cizinci všeho druhu. I u fotografií a jmen u různých výpovědí je jasné, že v domě žilo opravdu hodně muslimů, takže pro islamisty to nebyl nejvhodnější cíl.

ten který je

Vyšetřování požáru je teprve v počátcích.Te­roristický útok lze vyloučit – dům byl obýván převážně muslimy.Jako předběžná příčina bývá uváděna porucha na staré lednici.Připočteme-li nevhodnou izolaci v domě a hořlavé opláštění budovy,výsledkem je tak rychlý požár.O čistotě a pořádku v domě si myslím své.Nikdo neví co se tam skladovalo.

led

Od požiaru prešiel príliš krátky čas na ukončenie vyšetrovania.
Nepotvrdené dohady o príčine, vydávané za výsledok šetrenia, sú to najhoršie čo v tomto a podobným prípadoch robia ľudia z neznalosti problému.
Pokiaľ vyšetrovatelia požiaru neprejdú všetky možné zdroje požiaru, doteraz ešte, podľa mediálnych informácií, neprešli ani len všetky priestory spáleniska akákoľvek informácia o príčinách sa zakladá na dohade, pokiaľ ju nevydá konkrétny podpaľač..

Kryšpín

Pokud to bylo od ledničky, tak zajisté byl na chodbě hasičák a obyvatel bytu byl zmatkař, neb lajdák.
V případě, že vyšetřování bude postupovat čecho-rychlostí, včetně soudů, tak to bude asi na sto let.
Na př. vyšetření havárie mostů ve Studénce, kde bylo osm nebožtíků trvá již devět let a bude dále pokračovat.