autacek

Kdo může za to, že v pražské ZOO proinvestovali 200 miliónů na výběh pro pandy, které tam však nebudou?

A proč to panu presidentovi nikdo v Číně dojednat nepřipomněl?

Odpovědi
Mc Merkurion

… blbec nejni Zeman, ale vedení ZOO >>> stavět pavilon pro něco, co nemám jistý, no to můžou jen v Praze … ale prej tam daj medvědy https://www.e15­.cz/domaci/praz­ska-zoo-postavi-pavilon-pro-pandy-i-kdyz-je-od-cinanu-nema-jiste-1333534 …

annas

Kdo rozhodl o výstavbě palvilonu? Výstavbu schválil pražský magistrát.

„Když do ZOO, tak na Pandu velkou do Prahy. Nejdříve v roce 2020“

se psalo v roce 2016.

"V té době by se měl dokončit speciální pavilón, jehož výstavbu schválil pražský magistrát ve střednědobé koncepci rozvoje ZOO (v pětiletém horizontu by se mělo v Tróji proinvestovat 838,6 milionu korun).

„Máme potvrzeno, že můžeme začít připravovat výstavbu pavilonu pand,“ řekl pro HlídacíPes.org ředitel ZOO Miroslav Bobek.

I když se pražská ZOO řadí podle mezinárodních srovnání ke světové špičce, jen zoologické kvality k získání Pandy velké nestačí. Panda je nedílnou součástí čínské politiky. Vžil se díky ní i pojem pandí diplomacie. První pandy putovaly za hranice Číny v 70. letech – tehdy jako dar Japonsku a jako symbol počátku sbližování Číny se západním světem.

Provozní výdaje na péči a krmení pak přirovnal zhruba „k pěti slonům“.

Panda je zvíře nejen vzácné, ale i drahé. Jen cena za zápůjčku se pohybuje kolem miliónu dolarů ročně. „Jsou ale na světě zoologické zahrady, které si dokázaly vyjednat výrazně lepší podmínky. Věřím, že bychom to dokázali také,“ řekl už dříve ředitel Bobek."

https://hlida­cipes.org/kdyz-do-zoo-tak-na-pandu-velkou-do-prahy-nejdrive-v-roce-2020/

Kepler

Odpověděl sis sám. Zeman měl v Číně o ty pandy požádat, ale neudělal to.. Měl sebou dost lidí, kteří mu to asi připomínali, ale myslím, že to nemělo cenu. Proč? Protože je to Zeman.