štamgast

Kdo mi vysvětlí jak funguje burza a kurzy měn?

Jak funguje to, že když někdo řekne nějaký výrok tak že měna nebo akcie oslabí nebo posílí? Kdo ovládá to „hejblátko“ cen akcií a měn? Vždycky na internetu stojí, že akcie se propadly nebo že koruna oslabila po nějakém činu ale kdo ty akcie propadl a kdo tu korunu oslabuje a čím?

Odpovědi
gecco

Danou měnu oslabuje či posiluje zájem o ni…
😉
Tedy, např. – pokud výrok směřuje k posílení měny vůči měně jiné (významný ekonomický či politický úspěch daného státu…), pak vede ke zvýšení zájmu, ten ke zvýšení nákupu a ten ke zvýšení kurzu…
A naopak…

struzzo

Doporučuji tyto stránky http://www.bu­sinessanimals­.cz/ o všem tam jsou zajímavé články. Mě toto taky zajímá. Ne že bych v tom chtěl podnikat, ale spíš jen tak teoreticky se v tom chci orientovat.