Kalim_YT

Kdo mi vyplní daňové přiznání jako podnikateli?

Dobrý den, když budu podnikatel a nebudu si umět vyplnit daňové přiznání, (nebudu vědět jak) kdo to udělá? Na koho se budu muset obrátit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Přiznání zpravidla sestavuje ten, kdo dělá účetnictví (daňovou evidenci).
Přepsání výsledku do formuláře je triviální záležitost, kterou snad ani nelze neumět.

Další odpovědi
ivzez

Pokud by to bylo takhle pozdě,.
měl by to být daňovýá poradce.
V topm případě se prodlouží termin podání.

Dochy

Asi daňový poradce… Ale pokud by podnikatel touhle dobou řešil kdo by to jako měl udělat, asi by bylo rozumnější, kdyby s tím podnikáním ani nezačínal…

aliendrone

Ty sám nebo tvůj zaměstnanec (účetní), popřípadě třetí osoba (OSVČ účetní, daňový poradce/firma).

Výhoda u daňového poradce je, že pokud to zvorá (něco špatně proúčtuje), jde to za ním, tebe to nemusí zajímat. Navíc s poradcem máš prodloužený termín podání. Hlavně musíš mít štempl – to za prvé, za druhé je to takový „malý audit“, kdy se nezřídka přijde na něco, co ti osobně mohlo uniknout. ;) :) Počítej s tím, že to ale stojí peníze (o DOST víc, než obyčejný účetní)! :)

martin03

V takovém případě doporučuji obrátit se na daňového poradce. Zajistí Vám nejen správné vyplnění daňového přiznání, za které nese zodpovědnost, ale také prodloužení lhůty pro podání o tři měsíce. Můžete si vybrat ze seznamu na serveru Komory daňových poradců www.kdpcr.cz.