Kdo mi odpoví na otázku ohledně EXEKUCE?

Na adresu mé matky došel dopis o zahájení exekučního řízení za nezaplacené pohledávky u společnosti Provident jejího bývalého manžela,který je již 5 let po smrti a v době braní si této půjíčky neměl hlášen trvalý pobyt na adrese mé mámy.Ještě rok pred jeho úmrtím se rozváděli a mě by tímto zajímalo jestli hrozí nějaké exekuční řízení mé matce nebo mě a mé rodině(nejsem jeho dcera)a s kým toto řešit.Přímo u společnosti,kde dajně dluh vznikl nám nechtějí podat žádné informace.moc prosím o odpověď marie
......
Všem děkuju za rychlou odpověď.
Ale prosím o další radu a vaše znalosti, V době rozvodu mé matky s otčímem a jeho úmrtí jsem již 5 let nežila s nimi v jedné domácnosti.
Mám strach, že za jeho katastrofální život budu muset platit i já.
Otčím si půjčku vzal bez matčina vědomí, až do teď jsme o ní nevěděli ani nepřišla žádná upomínka, že se něco neplatí. Otčím po rozvodu byl hlášen na obecním úřadě jako bezdomovec.
Musím se bát o svůj majetek když to byl můj nevlastní otec mám rodné jméno po svém vlastním otci a teď jsem vdaná a vzala jsem za své manželovo jméno.
Matka byla na nějakém úřadě, kde se projednávalo ohledně otčíma, vzhledem k tomu že byl bezdomovec a žil na ulici kde také zemřel.
Matka se vzdala veškerých nároků na dědictví.
Když jsme volali do exekuční kanceláře a ovšem jsme je informovali, tak je nic nezajímalo prostě to je v exekučním řízení a basta. Žádné dokumenty ať neposíláme, že je už pozdě.
Jak se máme bránit, oni prostě přijdou a vše nám seberou a pak se budu teprve domáhat nějakého práva? Děkuju za odpovědi Marie

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mohu jen poradit,že se stím musí zabývat odborník a to co nejrychleji a tak se obraťte třeba sem:

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/componen­t/content/arti­cle/838-strasak-jmenem-exekuce.html

Další odpovědi
Lenjička

Podle mého názoru je právo na Vaší straně. Máte všechny trumfy. Rozvod, odřeknutí dědictví, smrt…
Teď budete jen potřebovat dobrého právníka, který to při jednáních vezme pevně do vlastních rukou.
Držím palce!!! V kostech cítím, že to dopadne dobře 🙂 A já mám vždycky pravdu.

Fidel

Myslím, že ten dotaz tady byl už dva dny nazpět. Tento váš problém nevyřeší portál typu odpovedi.cz a s největší pravděpodobností ani bezplatné právní poradny. Obraťte se na právníka jinak to nejspíš prohrajete, uvědomte si, kdo stojí proti vám.