FOG

Kdo ma nejvíce medailí ze ZOH?

Mysleno ze vsech ZOH,jednotlivec i stat.
Doplňuji:
To se muzu podivat v televizi panenko.Ja nemyslim jen z techto ZOH,ale ze vsech.
Ve Wikipedii jsem nic nenasel a tak jsem se obratil zde.Pred chvili totiz rikali tady v TV,ze zavodnik z Norska je druhy nejuspesnejsi olympionik vsech dob a ma 6 zlatych a 5 stribrnych medaili,tedy dohromady 11.Me by zajimalo,kdo jich ma vice a nejen tedy z roku 2010.

Nejlepší odpověď
standa

Bjørn Dæhlie (norský běžec na lyžích) získal neuvěřitelných 8 zlatých + 4 stříbrné. A myslím, že byl i snad 8× mistr světa.

Z aktivních sportovců se mu přiblížil Ole Einar Björndalen (norský biatlonista), který získal 6 zlatých + 4 stříbrné + 1 bronzovou.

Historické pořadí států (1.Norsko, 2. USA, 3. Rusko) jsem našel na wikipedii – viz zdroj

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zim­n%C3%AD_olympij­sk%C3%A9_hry#P­.C5.99ehled_me­dail.C3.AD_po­dle_zem.C3.AD

Další odpovědi
panenka

na prvním místě je to AMERIKA a na druhem NĚMECKO