Ananasasaaa

Kdo má napsat jako první? Já z ciziny, nebo přátelé z domova?

Dobrej! Mám takovou etickou otázku: Když jsem v cizině nebo jen dál od domova než moji přátelé a rodina, kdo z nás by měl napsat jako první? Jakože, když mi nevolá nebo nepíše kamarádka, jsem víc v právu, když mě to naštve? Nemaj vůči mě lidi z domova větší odpovědnost? Nevim si s tim rady. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

Mám napsat jako první

Ne že bych byl nějakej superznalec etikety, ale z logiky věci by měl napsat první ten cestující. Už proto, že je mimo domov zpravidla jen dočasně, takže by to domácí nemuseli stihnout, ale taky proto, aby dal tímto na srozuměnou, že dorazil v pořádku, a podělil se o první dojmy z dočasného bydliště, na něž přátelé doma již jistě netrpělivě čekají.

Další odpovědi
annas

Mám napsat jako první

Přece vy máte jinou adresu, kterou přátelé zřejmě neznají, mohla se změnit,, můžete bydlet jinde, než jste před odjezdem uvedla.

Druhá skutečnost, Měla byxe napsat, že jste dojela v pořádku, co děláte atd .Zbavíte dotyčné určitě starostí, případně strachu.

paul1

Mám napsat jako první

Já myslím, že není co řešit. První by se měl ozvat ten, co odcestoval.

Ametyst

Mám napsat jako první

Doma nevědí, jak v cizině žiješ, kolik máš času a jaké možnosti kontaktu. Proto je to na tobě.

Lgee

Mám napsat jako první

Ja nic psat nebudu.

Kelt

Mám napsat jako první

Udělej to takto. Dal jsi jen 2 možnosti výběru, proto musím volit z nich. Napiš první, že se máš dobře a že jim posíláš peníze, a kdyby nepřišly, tak aby se ozvali. Ti přátelé. To je osvědčené.

Rokio

Mám napsat jako první

nyjono

annas, že by změnili mailovou adresu? Nebo kontakt na messenger ne wocap?
Původní listovní poštou se dnes už z 99,99 % posílají jen pohledy a doporučené zásilky.

annas

nyjono,

nepsala jsem o mailové adrese,., i když i tu mohla změnit, ale uvedla jsem případ známé nné sousedky, která hned na začátku pobytu nepoužívala mail, ale tradiční dopisym občas pohlefnice. . Takže v tomio případě mám pravdu, . I když je to méně obvyklé. Kamarádka k nám posílala pohlednicem, , aby známí viděli, jak město vpadá, Až později přešly kamarádky na mail.

To, že se něco málo používá,nemusí to b ýt špatné.

elkon

Píše ten, kdo má potřebu něco sdělit.

Ananasasaaa

To souhlasím. Ale myslela sem spíš, když jsem tam už delší dobu. Ne nutně hned po příletu. Ale řekněme, že sem tam už pár měsíců, a kamarádi se mi neozývají. Proto mě zajímá, kdo by podle vás měl napsat jako první.

Ametyst

Právě že nemají představu, jak to chodí. Možná i závidí, nebo teď mají svých starostí hodně, a nechtějí se zajímat o něco mimo jejich chápání. Žijí si ve své bublině, a ty jsi v úplně jiné. Však jim napiš, a možná vycítíš tu jejich odtažitost jakoby z rozdílného světa. Jako bys už nemohla pochopit jejich život, protože ten tvůj je přece lepší a šťastnější .Je to moje dlouholetá zkušenost. Ráda bych se mýlila.