briketka10

Kdo jste přihlášen do internetového bankovnictví George?

Vadí někomu, že se musí neustále přihlašovat kódem poslaným na mobil SMS? Mě ano.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… je i jiná možnost: George klíč https://www.csas­.cz/cs/mobilni-aplikace/george-klic , ale zatím mně vyhovujou sms …

… mimochodem takto to teď vypadá všude, i u jiných bank, je to nějaké nařízení EU či co, než to zrušili Ibod, taky se přihlašovalo přes sms, takže si nevybereš …
… jo, a co se týká starších, mohu ti garantovat, že jim to nevadí a jsou i spokojenější, jelikož ví, že se tam někdo jiný teoreticky přihlašuje tím, že jim přijde sms s kódem, stačí to pořádně vysvětlit …

Další odpovědi
Alesh

Lehce offtopic, ale chci se zeptat, jaké ti dali podmínky? Zůstal jsem u nich jen proto, že mi vrací prachy za některé platby kartou, jinak jsem u nich už nebyl. Tak mě zajímá, zda něco platíš nebo máš nějaké ty „Zdravé finance“ a neplatíš nic atd.
Jo, ta SMS mi tolik nevadí, protože na zůstatek koukám přes IB Airbank, jde to totiž nasdílet přes „správu třetích stran“ nebo jak se to nazývá. 😉

aliendrone

Já ne, ale kámoš to má. A protože se jim to teď nějak hroutí, tak mu nejde nejen mobilní bankovnictví, ale VŮBEC NEMŮŽE provádět transakce (ani na přepážce osobně), pouze vklady!! A není v tom sám, spolu s ním tam prý řvalo dalších 10 lidí. ;) :D :D

Kepler

Ano, používám ho. Autorizační kód bych ještě zkousl, ale vadí mi, že navíc ještě musím zadávat den a měsíc narození, což je novinka stará týden, dva (?). No, co se dá dělat, bezpečnost především. Doufám, že časem nebudou chtít krevní skupinu a číslo bot…

briketka10

PIN při platbách jsem ještě nezadávala. Provedla jsem jich
víc než 10 a několik jich bylo menších než 500 a i vyšší:

briketka10

Keplere
Já ten den a měsíc zadávat nemusím jen původní přihlášení servisu24
pak heslo a poté mi přijde ta SMS s kódem a tu pak vyplním.

Kepler

Tak to nevím, já to vyplnit musím, jinak se nepřihlásím. Asi si zavolám 800 207 207.

nyjono

Ony ty změny nabíhají postupně. Proto je někdo má a jiný ne.
Taky záleží ta typu účtu.

briketka10

McMerkurion
Právě kartu Ibod jsen měla a dost mi ušetřila na Geco trafice :)
tam jsem si kupovala HEETS náplně a darovala na dobročinné
účely 😁, v srpnu byla zrušená a poslední body jsem musela taky
darovat :(

Mc Merkurion

… pořiď si GECO kartu: http://www.kar­tageco.cz/ , taky se sbíraj body …

briketka10

Kartu Geco samosebou mám taky už od začátku HEČ
za koho mě máš 😁

Mc Merkurion

… jo, jo, nejen body, ale i dárky se sbíraj …

Mc Merkurion

@Kepler: máš bankovní identitu ??? po mně to ten datum chtělo jen jednou a od tý doby nic …

nyjono

Keplere, den a měsíc narození lze na PC zapamatovat, takže ho pokaždé vyplňovat nemusíš. Tedy ze stejného přístroje.

Mc Merkurion

@aliendrone: to nebude spořkou, ale asi jinou planetou, musi se vrátit zpátky na zem !!!

briketka10

Mc Merkurion
George klíč je možnost, ale určitě né pro mě.
Mám chytrý mobil, ale internet si řídit nechci..

Mc Merkurion

… jak píšu výše, je to teď všude, nevybereš si …

briketka10

Aleshi
No mám u nich zdravé finance a pěkné podmínky
k penězům na klik to mi nikde nedají a úvěr, ale
ta SMS mi překáží při platbách, prostě při všem.
Nejsem na to zvyklá. Při servisu24 to nebylo. Fakt
mě to otravuje. Kvůli zabezpečení, nebo proč? Nechápu
absolutně tyhle metody navíc. Já jsem ještě mladší.
Ale starší lidi ti se musí pominout z těch všech těch
nových a nových podmínek – pravidel – ČÍHOŠTÍ jak
se říká :(

nyjono

Je to kvůli bezpečnosti. Také při platbách kartou teď je potřeba zadávat pin častěji i při platbách nižších než 500 Kč.

Mc Merkurion

… přesně tak, po sedmi nebo překročení částky 3700,– během krátké chvilky (nedefinována) …