Dotaz.

Kdo jsou spřízněné subjekty společností skupiny Alphabet?

Odpovědi
Ametyst

Největší dceřinnou společností Alphabetu je Google. Zde link, jaký je rozdíl mezi Googlem a Alphabetem:
https://www.li­fewire.com/un­derstanding-google-and-alphabet-4116085

anonym

Aktivity googlu už vysoce přesahují jen nějaký fulltextový vyhledávač. A protože google prostě chtěl tohle jméno zachovat hlavně pro propagaci vyhledávače a nechtěl jej moc spokojovat se svými dalšími projekty které s ním nijak nesouvisí (například Waymo, Calico, GV, CapitalG, Verily, Fiber, …) rozhodli se založit skupin ALPHABET které je google jednou z mnoha součástí. To je celé, kdekoliv ale čteš Alphabet klidně si mezi to dej rovnítko s googlem pro zjednodušení – ne nadarmo se i nadále obchodují akcie Alphabetu pod povědomým kódem GOOG.

anonym

Aktivity googlu už vysoce přesahují jen nějaký fulltextový vyhledávač. A protože google prostě chtěl tohle jméno zachovat hlavně pro propagaci vyhledávače a nechtěl jej moc spokojovat se svými dalšími projekty které s ním nijak nesouvisí (například waymo) rozhodli se založit skupin ALPHABET které je google jednou z mnoha součástí. To je celé, kde koliv ale čteš Alphabet klidně si mezi to dej rovnítko s googlem pro zjednodušení.