Martwell

Kdo je za vás třetí nejvýznamější člověk všech dob?

Neboli kdo je nejvýznamější člověk všech dob mimo Ježíše a Mohameda

Nejlepší odpověď
aevul

Kdo určil, že ti dva jsou nejvýznamnější?

Další odpovědi
aliendrone

Hmm, malá rada do života. Život není Olympiáda. Ve skutečnosti doopravdy NIKOHO nezajímá, kdo je po tom prvním. Jednoduše jsou ti „ti ostatní“. ;) :)

elkon

Tvůj subjektivní pohled. A tudíž k ničemu.

zjentek

Hned za Ježíšem a Hitlerem je Klaus Schwab! Díky tomuto švábovi budou vlády co nevidět vědět, co sis dal v bistru na vlakáči k snědku a jakous tam zanechal uhlíkovou stopu. Taky díky němu dostaneš limitovanou povolenku, nebudeš si jan tak na úkor druhých vypouštět oxidy!

Kelt

Význam a důležitost člověka se mění a těch faktorů je několik. To ale neznamená, že s tím musím já souhlasit. Pochybuji, že v Brazílii, Indii, Turecku, a kdekoli jinde by více jak 50 % s tebou souhlasila.

Rokio

Na prvním místě je také podle mě Ježíš Nazaretský. Na druhém bych dal Leonarda da Vinciho. A jako třetího bych zvolil Karla IV.

Jedná se ale o můj subjektivní názor.

Filip84

Prosím Tě, čím je Ješua ben Josef „nejvýznamnější člověk všech dob“?

Podíváš-li se na osobnostní profilaci Ješuy ben Josefa z pohledu kanonických evangelií, tak jestliže odmítneš víru jako zvrhlý institut pravdy autority, pak ti musí být nad slunce jasnější, že to je pohádka. O Budulínkovi, Legenda o Kolovrate, ale nic víc. Odpovídá tomu i styl kanonických evangelií, poetický, nepřesný, obrazný. Účelově.

Podíváš-li se na osobnostní profilaci Ješuy ben Josefa z pohledu nekanonických evangelií a Talmudu (zejména Sanhedrin), vyjde ti psychologický profil více reálnější: tesař, ženatý s Marií z Magdaly, relativně běžný Israelita té doby, až na to, že se vzpíral rabínskému vedení (nedivím se, nekritisuju to, pouze to konstatuju), no a sáhl fariseům na prachy. Každý, kdo v historii sáhl „strejčkům“ na prachy, dopadl blbě: proto i Ješua ben Josef dopadl blbě. S největší pravděpodobností byl Israelity k hrdelnímu trestu a fariseům se podařilo prosadit výkon trestu na římském místodržiteli (protože sami už dávno hrdelní právo neměli).

Kdyby se „fenoménu“ Ješua ben Josef někdo nechytil (s největší pravděpodobností Pavel z Tarsu, ale to je dokonale nepodstatné, kdo), celý ho neobrátil naruby a nezahalil do mlhy tajemna (Nesnáším tajemno – ztráta času, promarněné snahy. Friedrich Nietzsche – Der Wille zur Macht), dvojsmyslů, a kdyby – a to je snad ještě významnější – nebyl tento umělý konstrukt ještě více okleštěn, upraven a institucionali­sován, aby se z něj mohlo stát státní náboženství pro celé Imperium Romanum, tak by nebyl Ješua ben Josef známý ani tak, jako Bar Kochba.

Ješua ben Josef nemá s křesťanstvím nic společného, nemůže za něj, určitě ho nezaložil, a asi by se, seznav jeho historii, velmi divil.

A, závěrem, dosti podstatné factum: nemůžeme objektivně prokázat, že Ješua ben Josef žil. Je to vysoce pravděpodobné, ale prokázat to nijak nelze.

Abú-l-Kásim Muhammad ibn ʿAbdulláh ibn ʿAbdulmuttalib ibn Hášim ibn ʿAbd Manáf al-Kuraší!? Proč, proboha?

Si přečti Korán: pravděpodobně byl psychicky nemocný (Comenius & Orbis Sensualium Pictus, aneb Svět v obrazích o něm psal, že měl padousnici), no, v každém případě, nějakou bipolární poruchou trpěl minimálně.

Ano, že vytvořil sociální a politický konstrukt k ovládání mas, který se nazývá islám, je pravdou, ano, islám je významným světovým kultem, a tedy i významným světovým problémem, jako každý významný světový kult, ale tvrdit, že byl druhou nejvýznamnější osobností historie? K tomu je to málo.

led

aliendrone, tá skromnosť (ponechať v anonymite stvoriteľa toho Prvního) vás ctí 🙈🙊🙉👅